Rządy w Polsce Żyda Jarosława Kaczyńskiego – pomazańcy Jarosława Kaczyńskiego, krasomówcy Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki w działaniu

Dzisiejsza Polska to kpina, ja to zmienię.”
Andrzej Duda, „AZ Tygodnik Polski”, 22 kwietnia 2015 r. s. 1

Ja dotrzymuję słowa, bo mam swoje słowo za świętość.”
Andrzej Duda

-Jestem niezłomny.”

Andrzej Duda o sobie, w:„Fakt”, 7 sierpnia 2015 r., s. 1

Chyba wszyscy marzymy o Polsce (…) uczciwej.”

Chciałbym to marzenie wspólnie z państwem zrealizować. Krzysztof Kamil Baczyński wołał: „Z tych to ramion, czy tak czy siak, wytryśnie Polska wolna jak ptak” dodam: Polska solidarna jak miłość, Polska prawa i sprawiedliwa, na pożytek nam i przyszłym pokoleniom, na chwałę Bogu.”
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, expose, 12 grudnia 2017

 

Szanowni Państwo,

 

Niniejsze pismo kieruję do Państwa w interesie społecznym.

W załączeniu do niego przesyłam moje pisma:

 1. z dnia 18 grudnia 2017 r. do prezydenta Andrzeja Dudy, zawierające – Załącznik IV: „Pan Andrzej Duda Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ul. Wiejska 10 00-952 Warszawa Dotyczy: I. Wniosek o ułaskawienie – przed Świętami Bożego Narodzenia – Pana Piotra Rybaka, skazanego za spalenie kukły Żyda i mającego przebywać w Zakładzie Karnym w Strzelinie do dnia 5 stycznia 2018 r.”
 2. z dnia 18 grudnia 2017 r. do premiera Mateusza Morawieckiego, zawierające – Załącznik V: „Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa Dotyczy:
  1. Wniosek – na podstawie art. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej oraz art. 146. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – o sporządzenie i doręczenie mi informacji publicznej w postaci informacji:
   1. jaką kwotę Rzeczpospolita Polska wypłaciła:
 1. w 2015 roku
 2. w 2016 roku
 3. za okres od 1 stycznia 2017 r. do 31 października 2017 r.

niemieszkającym w Polsce Żydom z tytułu ustawy z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw.”

   1. umieszczono w budżecie państwa na rok 2017 na wypłaty dla niemieszkających w Polsce Żydów z tytułu ustawy jak w pkt. I.1.
  1. Wniosek – na podstawie art. 13.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej – o doręczenie mi informacji jak w pkt. I bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie czternastu dni od daty złożenia niniejszego pisma.”

 

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki to dwaj wybrańcy cwanego moralnego karła, Żyda Jarosława Kaczyńskiego na najwyższe urzędy Rzeczypospolitej Polskiej.

Żyd, małżonek Żydówki Andrzej Duda – A. Duda jest synem Żyda zobacz: „Dialog z Żydami skutkuje rozmywaniem Kościoła!; Prelekcja ks. prof. Waldemara Chrostowskiego do kapelanów wojskowych na Jasnej Górze nt. „Dialogu z Żydami”, opublikowany na You Tube 2 listopada 2017 r. – i Mateusz Morawiecki, który ostatnio przyznał się do żydowskich korzeni to elita żydowskich krasomówców. Tak ich – takich, znaczy krasomówców – dobierają… Obaj są także chrześcijanami-ekshibicjonistami. Tak ich – takich, obnoszących się z ich religią – dobierają…

Jak Państwa informowałem w poprzednio kierowanych do Państwa pismach obydwóch poznałem osobiście. Andrzeja Dudę gdy był posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i uciekał – najdelikatniej rzecz ujmując, bo wulgaryzm lepiej by opisał rzeczywistość – z jego Biura Poselskiego w Krakowie, żeby mi nie udzielić pomocy w sprawie, co do której nie miał wątpliwości o naruszeniu moich praw i wolności obywatelskich i wcześniej podjął – pro forma, jak to PiS’owczyk – nieskuteczne działania w mojej obronie. Uciekał przede mną – jakże by inaczej… – do kościoła. Na uroczystą mszę świętą. Tak mnie przynajmniej poinformował, zanim pomknął… Duda obłuda… Himalaje zakłamania.

Do niewielu jak do niego pasuje charakterystyka jednego z bohaterów „Chaty za wsią” Ignacego Kraszewskiego:

 

Gorszył skromnych swoją pobożnością teatralną, przesadzoną, dziwaczną, nieustannie popisującą się

i wydymającą w oczach ludzkich; gorszył ich bardziej jeszcze, że wyznając naukę Chrystusową,

nie potrafił z żywego jej źródła zaczerpnąć ducha miłości i pokory ani jej zastosować do życia.”
Źródło: Ignacy Kraszewski, „Chata za wsią”, Wydawnictwo Literackie, Kraków 1971, s. 258

 

Ma też Andrzej Duda szczęście do tych, którzy go nam kreują na wręcz ultrakatolika.

A to fotoreporter należącego do niemieckiego Ringier Axel Springer „Faktu” znajdzie się – przypadkiem… – w tym samym kościele, w którym na kolanach modli się Andrzej Duda i zrobi mu zdjęcie, które przy nakładzie 459 490 egz. zobaczą setki tysięcy Polaków dodatkowo poinformowanych, że nad A. Dudą opatrzność czuwa, bo mu się przytrafił cud – Załącznik I: „Wyborczy cud Dudy” .

A to znowu „Fakt” poinformuje swoich czytelników, że zdjęcia Andrzeja Dudy i jego małżonki zostały umieszczone w lewym oku obrazu Chrystusa Miłosiernego z klasztoru sióstr Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach – Załącznik 2.

Mason 33 stopnia Loggia Eliseo Vatican I P2 kard. Stanisław Dziwisz też wiele wysiłku włożył w kreowanie Żydowi Andrzejowi Dudzie wizerunku ultrakatolika.

A katolicyzm Andrzeja Dudy to jeden wielki pic. On tyle ma wspólnego z wartościami katolickimi, co – na przykład – ja z terroryzmem. Zapewne dlatego tak dużo o nich, wartościach, gada.

Gdy okazało się, że reżyser Marek Piwowski był prawdopodobnie agentem SB, prowadzący go oficer Tadeusz Zakrzewski mówił, że z M. Piwowskiego taki był agent, jak „z koziej dupy trąba”. /Źródło: Violetta Ziomkowski, „Ja i mój ubek”, Newsweek, 11.03.2007r./.Znaczy kiepski.

Taki właśnie z Andrzeja Dudy jest katolik… Jak z „z koziej dupy trąba”.

Ludzi też traktuje… „po przynależności”. Partyjnej oczywiście.

Do wielu dowodów poświadczających słuszność mojego stanowiska dołożę jeszcze jeden.

Na początku swej prezydentury, 16 listopada 2015 r. Andrzej Duda ułaskawił skazanego na 3 lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat za nielegalne działania operacyjne, tj. prowokację zorganizowaną i wymierzoną w Wiceprezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Leppera, byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Zaraz potem powołał go na członka rządu Beaty Szydło ministra, koordynatora służb specjalnych.

Czy ułaskawi zatem skazanego na 3 miesiące pozbawienia wolności za spalenie kukły Żyda Piotra Rybaka?
Kara dużo mniejsza, znaczy… dużo mniejsza społeczna szkodliwość czynu.

Poza tym, Piotr Rybak odbył już zdecydowaną większość kary i ma wyjść na wolność 5 stycznia 2018 r.

Po co go trzymać w więzieniu przez cały okres świąteczno-noworoczny jeśli w czwartym dniu po jego zakończeniu ma wyjść z więzienia…? Przecież to nie tylko niehumanitarne, ale wręcz okrutne. Kara już odniosła pożądany rezultat.

Nikt tak pięknie jak Żydzi nie opowiada o miłości, tolerancji, wyrozumiałości, potrzebie przebaczania.

Moje z Żydami doświadczenia pokazują, że te opowieści mają mieć tylko wobec nich zastosowanie. Ich trzeba miłować, im okazywać tolerancję, wyrozumiałość, im przebaczać. W drugą stronę to nie funkcjonuje. Wręcz przeciwnie. Mściwe to – w dodatku gromadnie – okrutne, zawzięte jak w żadnej chyba innej społeczności.

Ciekaw jestem jak prezydent Andrzej Duda potraktuje Piotra Rybaka przed Świętami Bożego Narodzenia… A jeśli go nie ułaskawi, czego nam będzie życzył. Na Święta z pierwszej strony „Faktu” red. Roberta Felusia, a na Nowy Rok ze studia Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.

Zanim został prezydentem zapowiadał, że – Załącznik 3: „Będę służył narodowi, a nie partii”. A służy… Żydom.

Nie sądzę, żeby okazał Piotrowi Rybakowi tyle łaskawości, ile miał dla – w dużo poważniejszej sprawie – Mariusza Kamińskiego. Żydzi by m u tego nie wybaczyli. A bez ich zgody… nie zostanie prezydentem Polski. A bardzo chce…

 

Drugi z pomazańców Żyda Jarosława Kaczyńskiego Żyd Mateusz Morawiecki też ostatnio ujawnił swoją duchowość.

Exposé 12 grudnia zakończył prezentacją jego marzenia o Polsce… na chwałę Boga:

 

Chyba wszyscy marzymy o Polsce (…) uczciwej.

Chciałbym to marzenie wspólnie z państwem zrealizować. Krzysztof Kamil Baczyński wołał: „Z tych to ramion,

czy tak czy siak, wytryśnie Polska wolna jak ptak” dodam: Polska solidarna jak miłość, Polska prawa

i sprawiedliwa, na pożytek nam i przyszłym pokoleniom, na chwałę Bogu.”
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, expose, 12 grudnia 2017

 

To była wersja oficjalna… W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

W restauracji była inna:

 

To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.”

Źródło: Michał Krzymowski, Wojciech Cieśla, „Morawiecki i przyjaciele – taśma wicepremiera”, „Newsweek”. 1-7.02.2016, s. 17 – 19 –Cały tekst w: Newsweek Plus: Taśma Wicepremierahttp://polska.newsweek.pl/co-wicepremier-morawiecki-mowil-na-tasmach-kelnerow-newsweek,artykuly,378726,1.html

„Ludź” z gromady „we the people”.

Która z wersji „ludzia” jest prawdziwa…?

 

Mateusz Morawiecki był przez 4 lata – od listopada 2002 r. do października 2006 r. – moim bezpośrednim przełożonym w Banku Zachodnim WBK S.A.

Miałem doskonałą okazję go poznać. W tym jego uczciwość, do której nas teraz przekonuje.

Jako funkcjonariusza w służbie Polsce „na chwałę Boga” też go poznaję.

Pismem z 13 stycznia br. skierowałem wniosek do niego – wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju i finansów – żeby sporządził i doręczył mi informację publiczną w postaci informacji w jakich kwotach całkowitych Polska dofinansowała w podanych przeze mnie okresach rozsianych po świecie Żydów z tytułu szczodrości zaprzańców, tj. posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – w tym m.in. Donald Tusk, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Beata Szydło – senatorów i prezydenta Bronisława Komorowskiego, którzy przeprowadzili przez ścieżkę legislacyjną ustawę z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw. Chodzi o… setki milionów złotych rocznie. A prezydent Bronisław Komorowski przed podpisaniem nawet nie sprawdził, czy ustawa zgodna z Konstytucją.

W reakcji na mój wniosek do ministra finansów Mateusza Morawieckiego jego podwładna pouczyła mnie, że niewłaściwego wybrałem adresata wniosku oraz poinformowała mnie uprzejmie – Załącznik V.3: „Jednocześnie uprzejmie informuję, że odpowiedź na w.w. wniosek może udzielić Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.”

Skorzystałem z rady, ale…tam mnie też pouczono, że adresat niewłaściwy. Odesłano mnie… w teren – Załącznik V.5.

Skierowałem zatem wniosek do prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło, a jej podwładna, utwierdziwszy mnie w przekonaniu, że już pierwszego z adresatów mojego wniosku prawidłowo wybrałem, poradziła mi, żebym zapytał… Ministerstwo Finansów. Historia mojego wniosku zatoczyła koło.

Jakież to… talmudyczne.

Teraz zatem, gdy Mateusz Morawiecki jest prezesem Rady Ministrów i ministrem finansów, pismem z 18 grudnia ponowiłem mój wniosek z pisma z 13 stycznia. Poprosiłem go, żeby wydał odpowiednie polecenia i żeby mi w ustawowym terminie 14 dni doręczono informację, o którą się od roku nie mogę doprosić.

Obaj, Mateusz Morawiecki i ja, marzymy o Polsce jak ta z jego exposé.

Czy mi zatem odpowie…?
Obawiam się, że nie. Dlaczego? Bo – mówiąc tzw. „otwartym tekstem” – Żydzi nas kiwają i… trzymają się mocno. Kto im „podskoczy”, kończy w zakładzie karnym albo w szpitalu psychiatrycznym. Oczywiście w interesie publicznym, przez wzgląd na jakieś dobro, a nawet dla jego samego, hospitalizowanego, to znaczy pozbawionego wolności dobra…

 

Z poważaniem,

Zbigniew Kękuś

 

Załączniki:

 1. Wyborczy cud Dudy”; „Fakt”, 11 maja 2015 r., s. 1
 2. Obraz Jezusa z 15 tysięcy zdjęć”, „Fakt” 26.07.2016, s. 9
 3. Andrzej Duda: Będę służył narodowi, a nie partii”, wywiad Magdaleny Rubaj z Andrzejem Dudą; „Od A do Z 7 Dni Tygodnik Polski”, 22.IV.2015 r.
 4. Pismo Z. Kękusia z dnia 18 grudnia 2017 r. do prezydenta Andrzeja Dudy
 5. Pismo Z. Kękusia z dnia 18 grudnia 2017 r. do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ZAŁĄCZNIK I

Kraków, dnia 18 grudnia 2017 r.

Zbigniew Kękuś

 

Pan

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

ul. Wiejska 10

00-952 Warszawa

 

Dotyczy:

 1. Wniosek o ułaskawienie – przed Świętami Bożego Narodzenia – Pana Piotra Rybaka, skazanego za spalenie kukły Żyda i mającego przebywać w Zakładzie Karnym w Strzelinie do dnia 5 stycznia 2018 r.
 2. Zawiadomienie, że skan niniejszego pisma zostanie umieszczony na stronie www.kekusz.pl.

 

Za dwa tygodnie Wigilia. Polacy jak co roku połamią się opłatkiem, zasiądą do stołów, ciesząc się, że Bóg się rodzi. (…) Grudzień 2017 roku możemy nazywać wigilią setnej rocznicy polskiej niepodległości. Wejdźmy w nią z nadzieją na porozumienie i solidarność, pamiętając, że bez współdziałania nie żylibyśmy dzisiaj w wolnej Polsce.

Można i trzeba się spierać. Spór tak, wojna nie.”
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, expose, 12 grudnia 2017

 

Uzasadnienie

 

Pismem z dnia 20 listopada 2017 r. skierowanym do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej złożyłem – Załącznik 1: „Pan Andrzej Duda Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ul. Wiejska 10 00-952 Warszawa Dotyczy:

 1. Wniosek o sporządzenie i doręczenie mi – bez zbędnej zwłoki, w terminie dwóch tygodni od daty wpływu niniejszego pisma – informacji publicznej w postaci informacji:
  1. czy skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 13 kwietnia 2017 r. na karę trzech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za spalenie kukły Żyda Piotr Rybak skierował wniosek do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o zastosowanie wobec niego prawa łaski,
  2. jeśli Piotr Rybak skierował do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wniosek jak w pkt. I.1, to:
   1. z jaką datą wniosek ten wpłynął do Kancelarii Prezydenta,
   2. czy Prezydent rozpoznał ten wniosek.
 2. Wniosek o niezwłoczne rozpoznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wniosku jak w pkt. I.1.
 3. Prośba o zastosowanie wobec Piotra Rybaka prawa łaski w związku z prawomocnym, skazującym go wyrokiem jak w pkt. I.1.”

Źródło: Pismo Z. Kękusia z dnia 20 listopada 2017 r. do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy –

Załącznik 1

 

Pismo to wysłałem w dniu 20 listopada 2017 r. przesyłką listową priorytetową.

Złożyłem je także osobiście w dniu 27 listopada 2017 r. w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Załącznik 2:

Źródło: Pismo Z. Kękusia z dnia 27 listopada 2017 r. do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy –

Załącznik 1

 

Do dnia złożenia niniejszego pisma nie otrzymałem odpowiedzi.

Według mej wiedzy Pan Piotr Rybak:

 1. przebywa w Zakładzie Karnym w Strzelinie, ul. Ząbkowicka 68,
 2. ma zakończyć odbywanie kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w dniu 5 stycznia 2018 r.

Przyp[ominam, że niedługo po tym, gdy 6 sierpnia 2015 r. został Pan Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu 16 listopada 2015 r. ułaskawił Pan swojego byłego kolegę partyjnego z Prawa i Sprawiedliwości Mariusza Kamińskiego i kilku jego podwładnych. Media informowały:

 

“Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z 16 listopada 2015 roku zastosował prawo łaski wobec czterech osób – korzystając z prerogatywy określonej w art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” – poinformowano w komunikacie na stronie Kancelarii Prezydenta. Kilkanaście minut po opublikowaniu tego komunikatu informację o tym, że to Kamiński został ułaskawiony, potwierdził prezydencki minister Andrzej Dera. – Pan prezydent miał oczywiście prawo do zastosowania łaski w każdym etapie postępowania. To wynika z doktryny, nigdy nie było kwestionowane. W odczuciu pana prezydenta cała sprawa miała wymiar polityczny – mówił Dera.”

Źródło: http://wyborcza.pl/1,75478,19203780,nieoficjalnie-prezydent-ulaskawil-mariusza-kaminskiego.html?disableRedirects=true,

16 listopada 2015 r.

 

Przypomnę, że sąd skazał Mariusza Kamińskiego i jego podwładnych za nielegalne działania operacyjne, tj. prowokację zorganizowaną i wymierzoną w Wiceprezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Leppera. Media informowały:

 

W marcu /2015 roku – ZKE/ Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał, że Mariusz Kamiński jest winny przekroczenia uprawnień szefa CBA przy “aferze gruntowej” w 2007 r. i skazał go na trzy lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. Na trzy lata więzienia skazano również byłego wiceszefa CBA, a obecnie posła PiS Macieja Wąsika. Z kolei kary po 2,5 roku więzienia oraz 10-letnie zakazy zajmowania stanowisk publicznych – to kary, jakie orzekł warszawski sąd dla byłych dyrektorów Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA Grzegorza Postka i Krzysztofa Brendela za nadużycia prawa przez CBA przy “aferze gruntowej”. Według sądu CBA podżegało do korupcji w sprawie tzw. afery gruntowej, nie miało też podstaw prawnych i faktycznych do wszczęcia operacji w tej sprawie. Mimo to na szeroką skalę zakładało podsłuchy politykom Samoobrony.”

Źródło: „Prezydent Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego”, http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-duda-ulaskawil-mariusza-kaminskiego,595299.html, 17 listopada 2015 r.

 

Tak decyzję Prezydenta komentował obecny minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński:

 

Decyzję Pana Prezydenta traktuję jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości

i przyzwoitości w życiu publicznym. (…) Jestem przekonany, że jednoznaczne stanowisko prezydenta

służy interesowi publicznemu.
Źródło: http://wyborcza.pl/1,75478,19203780,nieoficjalnie-prezydent-ulaskawil-mariusza-kaminskiego.html?disableRedirects=true,

15 listopada 2015 r.

 

Pan Prezydent powiedział w uzasadnieniu do łaskawości okazanej byłemu koledze partyjnemu i jego podwładnym:

 

– Postanowiłem uwolnić wymiar sprawiedliwości od sprawy Mariusza Kamińskiego,

która zawsze byłaby postrzegana jako polityczna.

Źródło: „Sąd umorzył sprawę Mariusza Kamińskiego i byłych szefów CBA ws. “afery gruntowej”; http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Obrona-i-prokuratura-umorzyc-sprawe-Mariusza-Kaminskiego-i-bylych-szefow-CBA,wid,18241386,wiadomosc.html, 30 marca 2016 r.

 

Sprawa Pana Piotra Rybaka także jest sprawą polityczną.

Poza tym przebywanie przez niego w Zakładzie Karnym w okresie od dnia 15 listopada 2017 r. już odniosło pożądany rezultat, a trzymanie go w więzieniu przez okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, gdy odbywanie kary pozbawienia wolności ma zakończyć w dniu 5 stycznia 2018 r. będzie niehumanitarne.

Uważam także, że sprawa Pana Piotra Rybaka ma dużo mniejszy ciężar niż wymierzona w Wiceprezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej prowokacja zorganizowana przez szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Słuszność mojego stanowiska potwerdzają wymiary kar, które orzekły sądy. Piotr Rybak został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności – czasowo zamieniona na dozór elektroniczny – a Mariusz Kamiński na trzy lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat.

W związku z powyższym wnoszę – w imię przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości

i przyzwoitości w życiu publicznym– jak na wstępie.

 

Z okazji zbliżającego się okresu świąteczno-noworocznego Adresatowi kopii niniejszego pisma Piotrowi Rybakowi życzę takiej samej łaskawości Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jak ta okazana Mariuszowi Kamińskiemu, spokojnych, radosnych, razem z Rodziną – dzięki spodziewanej przeze mnie łaskawości Prezydenta – spędzonych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego, pomyślnego Nowego Roku.

 

Zbigniew Kękuś

 

Załączniki:

 1. Pismo Z. Kękusia z dnia 20 listopada 2017 r. do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
 2. Pismo Z. Kękusia z dnia 27 listopada 2017 r. do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Załącznik II

Kraków, dnia 18 grudnia 2017 r.

Zbigniew Kękuś

 

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów

Al. Ujazdowskie 1/3

00-583 Warszawa

 

Dotyczy:

 1. Wniosek – na podstawie art. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej oraz art. 146. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – o sporządzenie i doręczenie mi informacji publicznej w postaci informacji:
  1. jaką kwotę Rzeczpospolita Polska wypłaciła:
   1. w 2015 roku
   2. w 2016 roku
   3. za okres od 1 stycznia 2017 r. do 31 października 2017 r.

niemieszkającym w Polsce Żydom z tytułu ustawy z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw.

  1. umieszczono w budżecie państwa na rok 2017 na wypłaty dla niemieszkających w Polsce Żydów z tytułu ustawy jak w pkt. I.1.
 1. Wniosek – na podstawie art. 13.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej – o doręczenie mi informacji jak w pkt. I bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie czternastu dni od daty złożenia niniejszego pisma.
 2. Zawiadomienie, że w przypadku niedoręczenia mi odpowiedzi na wniosek jak w pkt. I do dnia 15 stycznia 2018 r.:
  1. stawię się po nią osobiście w dniu 16 stycznia 2018 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, al. J. Ch. Szucha 14, w tym:
   1. poproszę o spotkanie z dyrektorem Biura Dyrektora Generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Adresatem kopii niniejszego pisma Panem Michałem Wielskim – w przypadku jego nieobecności, z innym pracownikiem Biura Dyrektora KPRM – celem odebrania odpowiedzi,
   2. w przypadku odmowy wydania mi odpowiedzi będęna nią oczekiwał całodobowo w budynku KPRM, al. J. Ch. Szucha 14 do dnia jej wydania mi.
 3. Zawiadomienie że skan niniejszego pisma zostanie umieszczony na stronie www.kekusz.pl.

 

Chyba wszyscy marzymy o Polsce (…) uczciwej.

Chciałbym to marzenie wspólnie z państwem zrealizować. Krzysztof Kamil Baczyński wołał: „Z tych to ramion, czy tak czy siak, wytryśnie Polska wolna jak ptak” dodam: Polska solidarna jak miłość, Polska prawa i sprawiedliwa, na pożytek nam i przyszłym pokoleniom, na chwałę Bogu.”
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, expose, 12 grudnia 2017

 

Każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega
udostępnieniu
i ponownemu wykorzystywaniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie.”

Artykuł 1.1. ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej

 

W zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach Rada Ministrów w szczególności:

(…) 4/ chroni interesy Skarbu Państwa”.

Artykuł 146.4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż
w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku
, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2.”

Artykuł 13.1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej

 

Mateuszi,

 

Skierowanym do Ciebie pismem z dnia 13 stycznia 2017 r. złożyłem – Załącznik 1: „Pan Mateusz Morawiecki Wiceprezes Rady Ministrów Minister Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa Dotyczy:

 1. Wniosek – na podstawie art. 63 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – o sporządzenie i doręczenie mi informacji publicznej w postaci informacji:
  1. jaką kwotę wypłacono w:
   1. 2015 roku
   2. 2016 roku

obywatelom innych państw z tytułu ustawy z dnia 14 marca 2014 r. „o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw.”

  1. jaka kwota została umieszczona w budżecie państwa na 2017 r. na wypłaty obywatelom innych państw z tytułu ustawy, jak w pkt. I.1.

Wniosek o sporządzenie i doręczenie mi odpowiedzi na wniosek, jak w pkt. I bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie miesiąca od daty złożenia niniejszego pisma.”

Źródło: Pismo Z. Kękusia z dnia 13 stycznia 2017 r. do wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju i finansów

Mateusza Morawieckiego – Załącznik 1

 

O ustawie o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw” tak napisał Krzysztof Baliński w opublikowanym przez „Warszawską Gazetę” w wydaniu z dnia 21-27 sierpnia 2015 r. artykule pt. „Skandal! Sejm dopuścił do antypolskiej ustawy”Załącznik 2:

 

Izraelska gazeta potwierdza!!! Będziemy płacić renty 50 tysiącom obywateli Izraela za zbrodnie Niemców i Sowietów, 20 milionów złotych miesięcznie, prawie ¼ miliarda rocznie! Uchwała został przygotowana i przegłosowana przez polski Sejm.

Poparli ją solidarnie członkowie wszystkich klubów poselskich, zarówno tych z prawa jak i z lewa. Wszyscy głosowali za nią jak jeden mąż. Także ci z PiS oraz Solidarnej Polski. Nikt się nie wyłamał, a takiej dyscypliny w Sejmie nie było nigdy. (no może z wyjątkiem Sejmu PRL). Tylko dwóch posłów było przeciw: Wojciech Szarama i Przemysław Wipler. Nadchodzi czas, aby o tym przypomnieć. Tego nie wolno wybaczyć. W Sejmie nie powinno być nikogo, kto głosuje za antypolską ustawą, kto dopuszcza się zaprzaństwa, czyni z nas naród sprawców, kto współdziała z wrogiem na szkodę własnego kraju. Pamiętajmy o tym 25 października!

– Rząd polski wprowadził ustawę i ci, którzy urodzili się w Polsce i mogą udowodnić, że są ofiarami nazistowskich lub sowieckich represji otrzymają miesięczną rentę w wysokości 100 euro – przypomina lub raczej donosi „Jerusalem Post” z 14 bm. czyli z 2 Elul 5775. (…)

Utworzono nową kategorię poszkodowanych, tj. tych, którzy „doznali szkody na terenach należących do Polski”; że do świadczeń kwalifikuje się każdy mieszkający w Izraelu, kto ucierpiał podczas okupacji sowieckiej

do roku 1956, czyli także bandyta z UB lub KBW postrzelony przez żołnierza wyklętego; że rząd RP, w tym MSZ, włączył się do antypolskiej polityki historycznej Żydów i Niemców.
Źródło: Krzysztof Baliński, „Skandal! Sejm dopuścił do antypolskiej ustawy”; „Warszawska Gazeta”,

Nr 34 (427), 21 – 27 sierpnia 2015, str. 1, 26 – 27 – Załącznik 2

Przypomnę:

ZAPRZANIEC” – «ten, kto dopuścił się zdrady»

Słownik Języka Polskiego

 

Tak głosowali obecny prezydent Andrzej Duda, przez minione dwa lata premier Beata Szydło oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński:

Wyniki imienne posłów Prawo i Sprawiedliwość

Lp. Nazwisko i imię Głos

23. Duda Andrzej Za

44. Kaczyński Jarosław Za

112. Szydło Beata Za”

Źródło: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=40491&KodKlubu=PiS

 

„The Times of Israel”,podał w 2014 roku, że znowelizowana na wniosek premiera Donalda Tuska ustawa o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego” nakłada na Polaków obowiązek wypłacania emerytur w kwocie 100 euro miesięcznie niemieszkającym w Polsce Żydom – lub ich małżonkom i dzieciom – dotkniętym przemocą nazistowską lub sowiecką do roku 1956.Informowano, żeświadczenia będą wypłacane na wniosek Żyda zamieszkałego w kraju, z którym Polskę łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych przewidująca transfer pieniędzy oraz, że uzgodniono, iż Polski Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych zobowiązany będzie do akceptacji każdego świadectwa prześladowania, nawet ustnego, w tym dostarczanych przez izraelskie Muzeum Holokaustu w Yad Vashem.

 

W odpowiedzi na wniosek z w.w. pisma do Ciebie z 13 stycznia 2017 r. z otrzymałem pismo z dnia 26 stycznia 2017 r. zastępcy dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Finansów Agnieszki Niekłań-Wudarskiej o treści – Załącznik 3: „Warszawa, dnia 26 stycznia 2017 r. Rzeczpospolita Polska Minister Rozwoju i Finansów BMI1.0124.45.2017 Pan Zbigniew Kękuś /adres – ZKE/ Szanowny Panie, Odpowiadając na wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 13 stycznia 2017 r. uprzejmie informuję, że Ministerstwo Finansów nie posiada wnioskowanych informacji. Wydatki budżetu państwa klasyfikowane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1053, z późn. zm.). W rozporządzeniu tym nie została wyodrębniona podziałka klasyfikacyjna dla wydatków pozwalająca na identyfikację wypłat dokonywanych obywatelom innych państw na mocy wskazanej we wniosku ustawy.

Jednocześnie uprzejmie informuję, że odpowiedź na w.w. wniosek może udzielić Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Osoba, która odpowiada za treść informacji: Justyna Adamczyk, Zastępca Dyrektora departamentu Budżetu Państwa; Iwona Kulikowska, Zastępca Dyrektora Departamentu Finansowania Sfery Budżetowej.

Informację udostępniła niżej podpisana w dniu 27 stycznia 2017 r. Z poważaniem, Z upoważnienia Ministra Rozwoju i Finansów Agnieszka Niekłań-Wudarska Zastępca Dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Finansów”
Źródło: Minister Rozwoju i Finansów, sygn. akt BMI1.0124.45.2017, pismo z dnia 26 stycznia 2017 r. zastępcy

dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Finansów Agnieszki Niekłań-Wudarskiej – Załącznik 3

 

Zastosowałem się do pouczenia Twojej podwładnej z Biura Ministra w Ministerstwie Finansów Agnieszki Niekłań-Wudarskiej i złożonym osobiście w dniu 21 lutego 2017 r. w Punkcie Informacyjnym Urzędu Dopraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, skierowanym do p.o. Szefa Urzędu Jana Józefa Kasprzyka pismem złożyłem – Załącznik 4: „Pan Jan Józef Kasprzyk p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa Dotyczy: I. Wniosek o przygotowanie dla mnie na dzień 7 marca 2017 r. sporządzonej na piśmie informacji publicznej w postaci informacji:

 1. jaką kwotę wypłacono w:
  1. 2014 roku
  2. 2015 roku
  3. 2016 roku

obywatelom innych państw z tytułu ustawy z dnia 14 marca 2014 r. „o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw.”

 1. jaka kwota została umieszczona w budżecie państwa na 2017 r. na wypłaty obywatelom innych państw z tytułu ustawy, jak w pkt. I.1.”

Źródło: Pismo Z. Kękusia z dnia 21 lutego 2017 r. do p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób

Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka – Załącznik 4

 

W odpowiedzi otrzymałem pismo z dnia 6 marca 2017 r. dyrektora Biura Dyrektora Generalnego szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Tomasza Lisa – Załącznik 5: „Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Biuro Dyrektora Generalnego BD1-Ko752-0551-2-1/17 Warszawa, 6 marca 2017 r. Pan Zbigniew Kękuś /adres – ZKE/ Szanowny Panie, W związku z Pana wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej na temat:

1) kwoty, jaką wypłacono w latach 2014 – 2016 obywatelom innych państw z tytułu ustawy z dnia 14 marca 2014 r. o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw,

2) kwoty, jaka jaka kwota została umieszczona w budżecie państwa na 2017 r. na wypłaty obywatelom innych państw z tytułu w.w. ustawy,

przedstawiam niżej stosowne wyjaśnienia.

Urząd do Spraw kombatantów i Osób Represjonowanych nie posiada informacji na temat określony w pkt. 1. Zgodnie z art. 24 ustawy kombatanckiej świadczenia należne kombatantom oraz innym osobom uprawnionym wypłacają właściwe organy emerytalne i rentowe – i to one zapewne posiadają interesujące Pana dane.

W odniesieniu do informacji określonej w pkt 2 uprzejmie informuję, że w budżecie państwa nie ma odrębnej podziałki klasyfikacyjnej dotyczącej „wypłat dla obywateli innych państw” z tytułu realizacji ustawy kombatanckiej. Nie oznacza to oczywiście, że stosowne środki nie zostały w ustawie budżetowej zaplanowane – stanowią one jednak niewyodrębnioną formalnie część ogółu środków przewidzianych do wypłaty kombatantom przez właściwe instytucje emerytalne i rentowe.

Niniejszą informację wytworzył i odpowiada za jej treść: Z up. SZEFA URZĘDU do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Tomasz Lis”
Źródło: Urząd do Spraw kombatantów i Osób Represjonowanych, Biuro Dyrektora Generalnego, pismo z dnia 6

marca 2017 r., sygn. akt BD1-Ko752-0551-2-1/17, dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Tomasza Lisa – Załącznik 5

 

W związku z powyższym pismem z dnia 11 sierpnia 2017 r. skierowanym do premier Beaty Szydło złożyłem – Załącznik 6: „Pani Beata Szydło Prezes Rady Ministrów Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa Dotyczy:

 1. Wniosek – na podstawie art. 63 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – o sporządzenie i doręczenie mi informacji publicznej w postaci informacji:
  1. jaką kwotę wypłacono w 2016 roku obywatelom innych państw z tytułu ustawy z dnia 14 marca 2014 r. „o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego oraz niektórych innych ustaw.”
  2. jaka kwota została umieszczona w budżecie państwa na 2017 r. na wypłaty obywatelom innych państw z tytułu ustawy, jak w pkt. I.1.
 2. Wniosek o sporządzenie i doręczenie mi odpowiedzi na wniosek, jak w pkt. I bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie dwóch tygodni od daty złożenia niniejszego pisma.”

Źródło: Pismo Z. Kękusia z dnia 11 sierpnia 2017 r. do prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło – Załącznik 6

 

W odpowiedzi otrzymałem pismo zastępcy dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu Anny Kuźmy z dnia 1 września 2017 r. – Załącznik 7: „Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Centrum Informacyjne Rządu Anna Kuźma Zastępca Dyrektora CIR.WOAIP.5503.599.2017AK Warszawa, 1 września 2017 r. Szanowny pan Zbigniew Kękuś /adres – ZKE/ Szanowny Panie, w odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej z 11 sierpnia br. (zarejestrowany w KPRM 21 sierpnia br.) uprzejmie wyjaśniam, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie jest właściwa w przedmiotowej sprawie i sugerujemy zwrócenie się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych (ad. I.1) oraz do Ministerstwa Finansów (ad. I.2). Z poważaniem”
Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Centrum Informacyjne Rządu, znak: CIR.WOAIP.5503.599.2017AK,

pismo zastępcy dyrektora Anny Kuźmy z dnia 1 września 2017 r. – Załącznik 7

 

Tak jak myślałem, właściwego wybrałem adresata mojego pisma do Ciebie z dnia 13 stycznia 2017 r. …

Zbyła mnie jednak Twoja podwładna AgnieszkaNiekłań-Wudarska – Załącznik 3.

Ponieważ Twoi podwładni nie zawsze posiadają – moje z nimi doświadczenia potwierdzają, że z reguły nie posiadają… – dostateczną wiedzę o zakresach Twoich obowiązków i realizowanych przez Ciebie zadaniach, celem ułatwienia sporządzenia odpowiedzi na mój wniosek jak w pkt. I, str. 1 proponuję skorzystać z rady udzielonej mi przez dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Tomasza Lisa wspomnianym wyżej pismem z dnia 6 marca 2017 r. – Załącznik 5: „Zgodnie z art. 24 ustawy kombatanckiej świadczenia należne kombatantom oraz innym osobom uprawnionym wypłacają właściwe organy emerytalne i rentowe – i to one zapewne posiadają interesujące Pana dane.”

Wydaj, proszę, jako Prezes Rady Ministrów, swoim właściwym merytorycznie podwładnym polecenia sporządzenia dla mnie i doręczenia mi – w ustawowym terminie – informacji publicznej jak w pkt. I.1 str. 1 niniejszego pisma.

Uprzejmie informuję, że jakkolwiek art. 13.2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej stanowi: „Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, niedłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.” to ja, z powodu ignorancji Twoich podwładnych na informację publiczną jak w pkt. I, str. 1 niniejszego pisma czekam od prawie… roku.

W związku z powyższym wnoszę oraz informuję jak na wstępie.

 

 

Zbigniew Kękuś

 

Załączniki: od 1 do  24 do ściągnięcia tutaj

 1. Pismo Z. Kękusia z dnia 13 stycznia 2017 r. do wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego
 2. Krzysztof Baliński, „Skandal! Sejm dopuścił do antypolskiej ustawy”; „Warszawska Gazeta”, Nr 34 (427), 21 – 27 sierpnia 2015, str. 1, 26 – 27
 3. Minister Rozwoju i Finansów, sygn. akt BMI1.0124.45.2017, pismo z dnia 26 stycznia 2017 r. zastępcy dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Finansów Agnieszki Niekłań-Wudarskiej
 4. Pismo Z. Kękusia z dnia 21 lutego 2017 r. do p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka
 5. Urząd do Spraw kombatantów i Osób Represjonowanych, Biuro Dyrektora Generalnego, pismo z dnia 6 marca 2017 r., sygn. akt BD1-Ko752-0551-2-1/17, dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Tomasza Lisa
 6. Pismo Z. Kękusia z dnia 11 sierpnia 2017 r. do prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło
 7. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Centrum Informacyjne Rządu, znak: CIR.WOAIP.5503.599.2017AK, pismo zastępcy dyrektora Anny Kuźmy z dnia 1 września 2017 r.
 8. Bank Zachodni WBK S.A., Świadectwo Pracy z dnia 31.10.2006 r.

 

i Zwracam się do Ciebie po imieniu, boi jesteśmy byłymi kolegami z pracy w Banku Zachodnim WBK S.A. Moje zatrudnienie w w.w. okresie w BZ WBK S.A. potwierdza Świadectwo Pracy z dnia 31 października 2006 r., w którym podano m. in. – Załącznik 8: „Bank Zachodni WBK S.A. Centrum Wsparcia Biznesu /adres – ZKE/ Wrocław, 31.10.2006r. – ŚWIADECZTWO PRACY 1. Stwierdza się, że Pan Zbigniew Kękuś (…) był zatrudniony w: Banku Zachodnim WBK S.A. w okresie od: 01.11.2002r. do 31.10.2006 r. w wymiarze czasu pracy: pełny etat. 2. W okresie zatrudnienia pracownik wykonywał pracę kolejno na stanowiskach: Dyrektor Obszaru Zarządzania Zakupami, Nieruchomościami i Kosztami. 3. Stosunek pracy ustał w wyniku: Porozumienie stron art. 30 § 1 Kodeksu pracy (…) Departament Kadr Zastępca Dyrektora Anna Artemska”Źródło: Bank Zachodni WBK S.A., Świadectwo Pracy z dnia 31.10.2006 r. – Załącznik 8

Ty byłeś wtedy wiceprezesem zarządu BZ WBK S.A., dyrektorem Pionu Infrastruktury, moim – przez cały okres jak w Świadectwie Pracy z 31.10.2006 r. – bezpośrednim przełożonym.