20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Czym jest linoleum i jakie ma zalety?

2 min read

Linoleum to materiał, który jest używany od wielu lat. W ostatnim czasie zaczyna być on znowu bardzo popularny. Linoleum 2m można zakupić w atrakcyjnych cenach zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto śledzić aktualne promocje. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zalety ma opisywany materiał.

Czym jest linoleum?

Linoleum 2m jest wytwarzane z mieszanki oleju lnianego i naturalnej żywicy. Po wytworzeniu elastycznej masy dodaje się do niej mączek drzewny lub koronkowy, wapień i pigmenty. W taki właśnie sposób powstaje jednolita substancja, którą trzeba zamieścić na włóknistym, jutowym spodzie. Następnie materiał musi zostać wysuszony oraz zabezpieczony dodatkową warstwą, na przykład: akrylem, który jest na bazie wody lub polimerem. Taka ochrona sprawia, że linoleum staje się bardziej odporny na ślady po niedopałkach, zarysowania oraz jest gładkie i łatwe do czyszczenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że linoleum jest elastyczne, co znacznie wpływa na komfort użytkowników. Trzeba niestety wspomnieć, że opisywany materiał nie jest odporny na wilgoć. Oznacza to, że nie nadaje się on do położenia w miejscach, które są stale wilgotne.

Jakie zalety ma linoleum?

Linoleum ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest fakt, że ten materiał jest pochodzenia naturalnego. Co więcej, jest ono sprężyste i ciepłe, co oznacza, że ciężko się na nim przewrócić (nawet mokre nie jest śliskie). Kolejną wielką zaletą linoleum jest to, że jest ono niezwykle odporne na zabrudzenia i bardzo łatwo się je czyści. Dzięki temu często jest one używane w domach i mieszkaniach, w których mieszkają astmatycy. Wszystkie te zalety powodują, że linoleum znowu zyskuje na popularności i jest wybierane przez osoby, które chcą zakupić naturalnie wyprodukowaną podłogę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ludzie często mylą linoleum z PCW. Jest to błędem, ponieważ linoleum jest znacznie trwalsze i inaczej się starzeje (robi się twardsze z roku na rok, co wydłuża możliwość jego użytkowania]. Teraz już wiesz, jakie zalety ma linoleum.