20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Estetyczny wygląd dań – akcesoria, które Ci pomogą

2 min read

Na idealne danie składa się nie tylko kompozycja smaków i aromatów. W jedzeniu uczestniczą wszystkie zmysły, więc równie ważna jest odpowiednia prezentacja potrawy – jej wygląd to pierwsze wrażenie, które może pobudzać apetyt lub wręcz przeciwnie.

Akcesoria do przygotowywania

Idealnie cienkie, równe plasterki – u doświadczonych kucharzy często wystarczy nóż i wypracowana technika krojenia. Możemy jednak znacząco ułatwić sobie ten proces, dzięki mandolinie do krojenia. Wyposażone w ostrza o różnych kształtach, pozwolą szybko pokroić warzywa na plastry potrzebnej grubości.

Ciekawym przyrządem jest też spirulizator, który zrobi z Twoich warzyw długie, kręcone nitki przypominające makaron. Idealnie sprawdzają się do tego marchewka, cukinia czy buraki.

Foremki o wszechstronnych zastosowaniach

Jeśli chcemy, by jajko sadzone miało idealny kształt, nie ma sensu kroić białka i go marnować – świetnym sposobem będą foremki do smażenia, które dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach. Okrągła forma może być wygodna, jeśli chcemy dodać jajko do burgerów.

Do szybkiego kształtowania kotletów, świetnie sprawdzi się prasa do hamburgerów. Wygodnie uformujesz mięso, a kotlety będą miały podobną grubość i wielkość, dzięki czemu będą się równo smażyć. Jeśli eksperymentujesz z kuchnią wegetariańską, forma ułatwi Ci przyrządzanie roślinnych kotletów, które czasami łatwiej się rozpadają niż te mięsne. Pozbędziesz się również nadmiaru wody.

Talerze, sztućce i dekoracja stołu

Ciekawa zastawa może bardzo dużo dodać do ostatecznego wrażenia, jakie robi przygotowane przez nas danie. Może dodać elegancji, oryginalności czy orientalnej estetyki – najlepiej dopasować naczynia do typu kuchni, którą serwujemy. Z kolei sztućce to nie tylko kwestia estetyki, ale też funkcjonalności. Noże do steków powinny być ostre, a widelczyki do deserów odpowiednio duże.

Kropka nad i to ozdobienie stołu. Obrusy, kwiaty czy drobne dekoracje sprawią, że kolacja czy obiad nabiorą niepowtarzalnego klimatu i wyjątkowości.

Prasy do hamburgerów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.