16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wybrać lampę do paznokci?

2 min read

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez posiadania perfekcyjnie wykonanego manicure. Okazuje się jednak, że takie usługi kosmetyczne są dość drogie, dlatego też wiele pań decyduje się na zakup lamp do paznokci. Wbrew pozorom wykonywanie domowego manicure wcale nie jest takim trudnym zadaniem. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru lampy?

Lampa do paznokci

Urządzenie do spotkać można przede wszystkim w profesjonalnych salonach kosmetycznych, w których to profesjonalistki zajmują się wykonywanie paznokci. Lampy do paznokci pozwalają utwardzić lakier, przez co manicure staje się naprawdę wytrzymały i wygląda pięknie nawet przez 3 tygodnie.

Okazuje się jednak, że nie każda lampa do paznokci działa tak samo. Tanie urządzenia nie sprawdzają się na dłuższą metę. Jak zatem zakupić dobra lampę do paznokci, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Wybór lampy

Podczas wyboru lampy trzeba mieć na uwadze to, jaki rodzaj manicure będzie w niej utwardzany. W przypadku lakierów hybrydowych zdecydowanie sprawdzą się lampy UV, LED czy UV/LED. Taki rodzaj manicure nie wymaga zastosowania lampy i niezwykle dużej mocy.

Jeśli chodzi natomiast o paznokcie wykonane metodą żelową, to tutaj zdecydowanie sprawdza się lampy UV czy UV/LED, gdyż większość lakierów żelowych niestety nie zastyga w standardowych lampach LED.

Gdzie zakupić lampy do paznokcie?

Dobrej jakości lampy do paznokci zakupić można na wielu stronach internetowych. W tym przypadku warto jednak zwracać uwagę na producenta lampy. Okazuje się, że nie jest to bowiem sprzęt, na którym powinno się oszczędzać.

Dobrej jakości lampa do paznokci może kosztować nawet kilkaset złotych. Oczywiście, jeśli sprzęt ten ma być przeznaczony tylko do użytku domowego, a nie salonu, to nie musi być to urządzenie z najwyższej półki cenowej.

Lampa do paznokci może okazać się naprawdę pomocnym urządzeniem, które pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, jakie co miesiąc wydawane są na kosmetyczki. Oczywiście konieczne będzie poznanie odpowiednich technik wykonywania paznokci, jednak ćwiczenia i kilka prób na pewno rozwiążą ten problem. Dobrej jakości lampy są czasami dostępne również w stacjonarnych drogeriach kosmetycznych.

Lampy do paznokci dostępne są w ofercie beautysystem.pl