20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wybrać prześcieradło z gumką?

2 min read

Prześcieradło z gumką jest dla wielu osób odkryciem, które w znaczący sposób podniosło poziom życia. Może to się wydawać śmieszne, ale dobrze dobrane prześcieradło i pościel korzystnie wpływają na komfort snu, a sen wpływa na zdrowie i stan organizmu.

Prześcieradła z gumką – jak wybrać rozmiar?

Największym problemem jest niestety dobranie odpowiedniego rozmiaru prześcieradła do łóżka. Oczywiście na każdym produkcie znajduje się zawsze rozmiar podany, jednak warto i tak dokładnie zmierzyć wszystko, aby podczas zakładania prześcieradła się nie zdziwić negatywnie.

Rozmiar prześcieradła musi być dopasowany nie tylko do powierzchni spania, ale także wysokości materaca. Prześcieradło z gumką musi zostać zawinięte i wsunięte pod materac, aby się nie wysunęło. Niezbędne jest zmierzenie szerokości i długości łóżka oraz wysokości materaca.

Jakie prześcieradła z gumką są najlepsze?

Najlepsze prześcieradło to takie, które zapewnia odpowiedni komfort snu. Oczywiście pierwszą i podstawową rzeczą jest dobranie rozmiaru. Drugim elementem jest wybór materiału, z którego zostało ono wykonane. Dostępne są różnego rodzaju prześcieradła z gumką, które można dobrać do własnych upodobań.

Najlepiej zdecydować się na prześcieradło wykonane z naturalnych materiałów, dzięki czemu można mieć pewność, że będą one delikatne dla skóry oraz nie spowodują podrażnień, co jest istotne szczególnie w przypadku dzieci. Oczywiście prześcieradło powinno być wykonane z materiału, który doskonale odprowadza wilgoć i jest antyalergiczny. Musi to być materiał, który można prać w wysokich temperaturach, aby zabić wszelkie roztocza.

Prześcieradło z gumką – jaki kolor wybrać?

Prześcieradło najczęściej kupuje się osobno. Można je dopasować do pościeli bądź wybrać zupełnie inny kolor, który będzie kontrastować z poszewkami. Dużą popularnością cieszą się prześcieradła białe, które jednak tracą swoją pozycję na rzecz kolorowej pościeli.

W sklepach dostępne są prześcieradła jednokolorowe oraz wielobarwne. Oczywiście dobór koloru należy dopasować do własnych upodobań, ale warto czasami nieco poeksperymentować i wybrać nieco szaleństwa. Przy czym należy pamiętać, że zbyt jaskrawe kolory mogą utrudniać zaśnięcie, dlatego lepiej unikać intensywnej czerwieni czy żółci.

Prześcieradła z gumką znajdziesz w ofercie Vege Home.