20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jakie możemy wyróżnić rodzaje urządzeń prasowalniczych?

2 min read

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że urządzenia prasowalnicze są maszynami, które obecnie stanowią nieodzowny element praktycznie każdej szwalni czy pracowni krawieckiej. Koniecznie należy zaznaczyć, że wspomniane urządzenia będą potrzebne zarówno w dużych, jak i mniejszych zakładach. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim żelazka przemysłowe, stoły prasowalnicze czy wytwornice pary.

Wytwornice pary

Wytwornice pary są wymiennikami ciepła, które przeznaczone są do tworzenia pary. Warro mieć świadomość, że umożliwiają użytkownikowi wyprasować materiał podczas jego szycia, a także po zakończeniu pracy. W jaki dokładnie sposób działa wspomniane urządzenie?

Należy wiedzieć, że maszyny wyposażone są w specjalny pojemnik na wodę, a także pompę wirową, która jest z kolei automatycznie zasilana. Ponadto urządzenie posiada wbudowany manometr, dzięki któremu możliwe jest kontrolowanie ciśnienia czy zestaw dwóch elektrozaworów. Użytkownik może dzięki nim regulować parę. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępne są również modele, które zostały wyposażone przez producenta w silikonowe podkładki pod żelazka czy pompy ręczne.

Stoły prasowalnicze z wytwornicą pary

Kolejnym urządzeniem prasowalniczym, które jest konieczne praktycznie w każdej szwalni są stoły prasowalnicze z wytwornicą pary. Warto bowiem wiedzieć, że omawiana maszyna łączy istotny mechanizm stołu prasowalniczego, a także wytwornicy pary. W ten sposób użytkownik ma możliwość bardzo wydajnego prasowania. Może także wykorzystać bardzo duże ilości pary bez konieczności podłączania maszyny do jej źródła.

Warto również zdawać sobie sprawę, że wytwornice, które są przez producenta odpowiednio wbudowane w stoły prasowalnicze, mogą zmieścić nawet do 25 litrów wody. Dodatkowo możliwości regulacji temperatury stołu czy intensywności wypuszczanej pary sprawiają, że użytkownik może bez żadnego problemu dopasować parametry maszyny do materiału, który planuje prasować.

Stoły prasowalnicze

Wymieniając urządzenie prasowalnicze nie można zapomnieć o stołach prasowalniczych. Maszyny wyposażone są bowiem przez producentów w odsysacze charakteryzujące się bardzo dużą mocą, regulację temperatury stołu czy elektryczne podgrzewanie.

Koniecznie należy również zaznaczyć, że praktycznie każdy zestaw dostępny na rynku składa się z drążka, którego zadaniem jest podtrzymywanie przewodów, a także siatki, kompletnego pokrycia czy podkładki silikonowej pod żelazko.

Stoły Prasowalnicze dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl