16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Kurort Kozubnik jako obiekt przyciągający inwestorów?

2 min read

W ostatnich latach dość popularne stało się wykupowanie przestrzeni hotelowej przez inwestorów, którzy w ten sposób liczą na stabilny zysk. Kozubnik to apartamentowiec, którego właściciele również poszli tą drogą. Czy inwestycja ulokowana w Porąbce ma rację bytu?

Co kupić, by zyskać?

Apartamentowiec Kozubnik SPA może być dość ciekawą z punktu widzenia osób trzecich inwestycją. Ten duży, bo aż sześciokondygnacyjny obiekt z pewnością wyróżnia się na tle górskiego krajobrazu. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w tego typu obiektach zawsze jest wolne miejsce. Wystarczy przejrzeć oferty dużych obiektów hotelarskich by przekonać się, że gros z nich zawsze ma wolny termin dla niewielkiej grupy osób. Dlatego decydując się na wynajem apartamentu w takim budynku, warto wcześniej wiedzieć, gdzie jest on położony, ile osób może pomieścić i jakie są jego turystyczne atuty.

Świetna baza wypadowa

Warto zauważyć, że kurort Kozubnik jest świetną bazą wypadową dla górskich eskapad. Zresztą nie tylko „górskich”, gdyż można z niego łatwo dojechać do innych, popularnych miejscowości. W pobliżu znajduje się m.in. Żywiec, który w ostatnich latach notuje prawdziwy, turystyczny boom, a także Bielsko-Biała, która jest potężną, lokalną metropolią. Jeśli chodzi o typowo górskie atuty tutejszych okolic, to należą do nich lokalne szczyty i schroniska. Ciekawą ofertę prezentuje m.in. obszar Szyndzielni, Błatniej i Klimczoka. Do tej pierwszej można dojechać spod Kozubnika w zaledwie kilkadziesiąt minut.

Atrakcje dla dorosłych i… dzieci

O wyjątkowym walorze inwestycyjnym obiektu Kozubnik SPA świadczy olbrzymia liczba atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Oprócz rozbudowanej bazy SPA można w kozubnickim kurorcie znaleźć miejsca zabaw dla dzieci, restauracje, kawiarnie itd. W bliskim sąsiedztwie znajduje się góra Żar, która jest znana wśród wielu miłośników górskiej turystyki pieszej. W okolice zapuszcza się również wiele wycieczek szkolnych, których celem jest znajdująca się pod ziemią elektrownia szczytowo-pompowa.

Na powyższych przykładach widać, że kurort Kozubnik to kusząca inwestycja dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje pieniądze przed skutkami oddziaływania inflacji na domowe budżety.