30 października, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Laparoskopia. Na czym polega?

2 min read

Laparoskopia to zabieg wykonywany w wielu szpitalach, także prywatnych. Na czym polega Laparoskopia śląsk i w jakich sytuacjach ją się wykonuje? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo szeroka, Laparoskopia Katowice to zabieg, dzięki któremu można bowiem wykonać bardzo wiele. Od obrazowych badań diagnostycznych jamy brzusznej po usuwanie zmienionych chorobowo narządów wewnętrznych lub też zmian nowotworowych.

Laparoskopia Częstochowa. Bezpieczna dla pacjenta

Klasyczna operacja jamy brzusznej zawsze jest bardzo ryzykowna dla pacjenta. Po niej pacjent dosyć długo musi pozostać w szpitalu, cierpi na dolegliwości bólowe. Rana po takiej operacji długo się goi, do końca życia zaś pozostanie po niej długa blizna. Laparoskopia Katowice jest dla pacjenta o wiele bezpieczniejsza. Lekarz nie musi otwierać jamy brzusznej. Wykonuje tylko kilka niewielkich nacięć, przez które wprowadza do jamy brzusznej kamerę i narzędzia chirurgiczne. Przed rozpoczęciem właściwej laparoskopii, do jamy brzusznej wprowadzany jest też gaz, dzięki któremu jest w niej więcej miejsca i lekarz bardziej swobodnie może manewrować narzędziami chirurgicznymi. Laparoskopia Katowice pozwala na bardzo dużo. Lekarz może pobierać wycinki do badan, usuwać zmiany, a nawet całe narządy. Może też ograniczyć się też wyłącznie do diagnostyki obrazowej i obejrzeć co tak naprawdę dzieje się w ciele pacjenta. Laparoskopia Częstochowa często jest wykonywana przed skomplikowanymi operacjami. Dzięki niej lekarz wie, co w trakcie operacji musi zrobić, nic go nie zaskoczy.

Laparoskopia może skończyć się koniecznością otwarcia powłok brzusznych

Zdarza się, ze laparoskopia – zawsze wykonywana na sali operacyjnej – kończy się klasycznym otwarciem jamy brzusznej. Dzieje się tak, gdy lekarz – na podstawie tego co w trakcie laparoskopii w jamie pacjenta zauważy – podejmuje decyzję o konieczności natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Nie zdarza się to często i zawsze jest związane z koniecznością szybkiego ratowania życia lub zdrowia pacjenta, który poddał się laparoskopii. Pacjent przed laparoskopia oczywiście musi wyrazić na to zgodę. Nie warto protestować, odmawiać podpisu. W większości przypadków przejście od zabiegu laparoskopii do klasycznej operacji nie jest niezbędne, jednak mimo wszystko warto wyrazić zgodę na takie rozwiązanie.