16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Moc jakości

2 min read

W dzisiejszym świecie pełnym standaryzowanej nowoczesnej technologii również procesy produkcyjne ulegają unowocześnieniu co pozwala firmom dopasować się do realiów. Także logistyka ulega zmianom. Dawniej magazynowanie, przechowywanie i transport produktów oparty był na wielu różnych rodzajach pojemników, skrzyń i palet – dziś firmy starają się jak najbardziej ujednolicić procesy aby ich kontrola i przebieg był prosty i szybki. W tym artykule omówione zostaną popularne na rynku skrzyniopalety oraz skrzynie plastikowe duże.

Skrzyniopaleta wymiary i czym jest

Skrzyniopaleta to urządzenie stworzone dla ułatwienia składowania towaru oraz jego transportu. Skrzyniopalety wykonane z odpowiednio mocnych materiałów i w odpowiednim systemie potrafią uchronić towar przed uszkodzeniami co jest ważne przy wielkopowierzchniowych magazynach i transporcie na dalekie odległości. Skrzyniopalety dostępne są w różnych gabarytach, można więc wyróżnić zarówno te w minimalnej wersji wielkości jak i skrzynie plastikowe duże.

Duża ilość skrzyniopalet dostępna jest w ujednoliconym systemie wielkości skrzyniopaleta wymiary co pozwala łączyć je w większe paczki i przewozić na pełnych drewnianych paletach w liczbie po 14 sztuk. Standardowy wymiar takiej dużej skrzyniopalety to długość 800 milimetrów, szerokość 600 milimetrów oraz wysokość 1000 milimetrów. Typowa ładowność takiej jednostki wynosi 250 kg a pojemność użytkowa 357 litrów.

Popularne modele

Jednym z popularnych modeli skrzyniopalet jest MAXIPACK. Ta skrzyniopaleta o opisanych wcześniej standaryzowanych wymiarach wykonana została z materiału HDPE – polietylenu o dużej gęstości, materiału mało wrażliwego na czynniki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego warta uwagi jest sama konstrukcja skrzyni. Wzmacniany spód oparty na dwóch płozach nie tylko ułatwia przesuwanie, ale też wzmacnia całą konstrukcję. Zaletą są też boczne drzwiczki ułatwiające wyjmowanie towaru, oraz możliwość montażu ścianki górnej co całkowicie zamknie kontener i zapobiegnie wypadaniu produktów magazynowanych w nim.

Innym rodzajem kontenera jest MAGNUM. Jego rozbudowanie poza typowe wymiary sprawia, że jego pojemność to aż 600 litrów lub 500 kg. Ten kontener łatwiej też przesuwać z racji obecności bocznych uchwytów. Współczynnik składania w tym kontenerze wynosi 57%.