19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Niezwykle ergonomiczne kisteny i skrzyniopalety plastikowe

2 min read

Każdy towar, zanim przybędzie do odbiorcy, musi przebyć czasem bardzo długą drogę. Ładunki podróżują na różne sposoby: transportem wodnym, lądowym, a nawet w powietrzu. Dla inwestorów są to zwykle bardzo duże koszty, dlatego wciąż poszukuje się rozwiązań, które znacznie pozwolą je obniżyć oraz jeszcze lepiej zabezpieczać ładunki.

Rozwiązania logistyczne

Branże logistyczne poszukują takich rozwiązań, które przyspieszą i skrócą cały proces transportu. Skrzyniopalety, niezależnie od rozmiarów, znacznie potrafią maksymalizować ilość przewożonego towaru oraz minimalizować koszty transportu powrotnego. Skrzyniopaleta wymiary może mieć różne, jednak zawsze są jak najlepiej dostosowane do rodzaju przewożonego towaru. Mogą dodatkowo posiadać jeszcze inne udogodnienia typu specjalne przekładki, kieszenie lub pokrywy. Wielkogabarytowa skrzyniopaleta wymiary w podstawie ma standardowe 1200 x 800 cm, a jej wysokość może sięgać 95 cm. Jednak dzięki zastosowaniu składanych ścian bocznych, mierzy ona nawet o połowę mniej – w ten sposób transport powrotny jest znacznie ekonomiczniejszy.

Waga ma nie mniejsze znaczenie

Kisteny plastikowe są znacznie lżejsze od tradycyjnych palet – ważą nawet 7 kilogramów mniej. Co istotne – nie absorbują wody i wilgoci, więc ich waga nie zmienia się i jest zawsze taka sama. Jeśli natomiast chodzi o ich nośność, to w zależności od modelu charakteryzują się ładownością nawet do 750 kilogramów. Tworzywo, z którego wykonane są skrzyniopalety, jest niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i zarazem elastyczne. Jest również bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Kisteny plastikowe to zdecydowanie lepszy wybór od ciężkich i nieporęcznych palet innego typu.

Składanie i sztaplowanie

Skrzyniopalety z funkcją składania ścian bocznych pozwolą znacznie zaoszczędzić na kosztach transportu. Inwestorzy zauważają, że w skali roku są to znaczne korzyści finansowe. Dzięki zastosowaniu pokryw towar jest znacznie lepiej zabezpieczony i kisteny plastikowe z powodzeniem można podczas transportu sztaplować bez żadnego uszczerbku na jakości przewożonych towarów. Jest to szczególnie ważne na przykład w magazynowaniu świeżych produktów od rolników czy innych równie wrażliwych.