20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Pianka polietylenowa – zapakuj w nią swój towar

2 min read

Do pakowania produktu zastosuj takie materiały, które zabezpieczą towar nie tylko przed zabrudzeniem czy wilgocią, ale również zamortyzują drgania i wstrząsy podczas transportu. Ma to szczególne znacznie w przypadku sprzętów laboratoryjnych, medycznych czy elektronicznych. Poznaj właściwości pianki polietylenowej o niezwykłych właściwościach.

Pianka polietylenowa – zastosowanie w branży opakowań

Ten materiał o wyjątkowych właściwościach powstaje w wyniku spienienia polietylenu pod wpływem zastosowanego gazu, np. izobutanu. Swoje właściwości zawdzięcza zamkniętej strukturze komórkowej. O jakich właściwościach przede wszystkim mowa? Powstały materiał charakteryzuje się wysokimi właściwościami izolacyjnymi oraz amortyzującymi. Poza tym jest wodoszczelny, nie pochłania także pary wodnej, dzięki czemu towar zabezpieczony jest przed tego rodzaju czynnikami, także przed promieniowaniem słonecznym.

Pianka polietylenowa jest również chemicznie obojętna oraz antystatyczna, a także odporna na działanie substancji chemicznych. Nie przepuszcza zanieczyszczeń, dzięki czemu towar transportowany jest w naprawdę sterylnych warunkach. Nie można także zapomnieć o tym, że jest materiałem odpornym na ścieranie czy kruszenie, jak na przykład styropian. Jest również łatwa w obróbce.

Zastosowanie pianki polietylenowej w rolkach

Pianka polietylenowa w rolkach może różnić się pod względem gęstości. Dlatego może być wykorzystywana w przypadku produktów o nawet dużej ciężkości. Pakuje się w nią meble, sprzęt RTV, AGD, a także takie produkty jak sprzęt medyczny, laboratoryjny, elektroniczny, obrazy czy produkty wykonane ze szkła czy ceramiki. Łatwo nadawać jej pożądany rozmiar oraz dobrać idealnie do swoich potrzeb, ponieważ dostępna jest w kilku wariantach.

Różne parametry oraz kolory

Pianka polietylenowa w rolkach dostępna jest w różnych wielkościach, tj. może różnić się pod względem szerokości, długości oraz gęstości. Najczęściej produkowana jest w kolorze białym, ale dostępne są również inne warianty kolorystyczne. Poza tym produkt ten można nabyć również w formie worków i arkuszy o różnych wymiarach. Z całą pewnością łatwo więc dopasować ją pod własne potrzeby i w ten sposób odpowiednio zabezpieczyć przewożone towary.