16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Pierścionki zaręczynowe – najpopularniejsze modele

2 min read

Mnogość dostępnych modeli pierścionków zaręczynowych każdego może wprawić w uczucie zagubienia. A już szczególnie przyszłego narzeczonego, który chce zrobić swojej ukochanej najpiękniejszą możliwą niespodziankę. Jak odnaleźć się w bogatej jubilerskiej ofercie?

Klasyczne pierścionki zaręczynowe

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. I tak jest również w kwestii biżuterii. Proste pierścionki z pojedynczym kamieniem zakutym w koronę lub wprawionym w skromną obrączkę będą modne zawsze. Mimo pozornej prostoty potrafią zachwycić mnogością możliwych opcji. Poza najbardziej oczywistym złotym pierścionkiem z białym kamieniem (zwykle diamentem) można wybrać również pierścionek zaręczynowy z białego złota. Coraz większą popularnością cieszy się też różowe złoto.

Ciekawym rozwiązaniem są urozmaicenia prostej formy – tłoczenia, filigrany, łączenie metali o różnych barwach.Inną możliwością urozmaicenia prostego wzoru jest dobór kamienia o innym kolorze – w pierścionku zaręczynowym z białego złota świetnie sprawdzi się szmaragd i szafir, żółte złoto dobrze prezentuje się z rubinami, a mniej oczywisty morganit wspaniale zagra z różowym złotem.

Więcej niż jeden kamień…

Modne są także pierścionki z większą ilością kamieni – mogą przybierać formy retro lub bardziej nowoczesne. Pojawiają się modele z centralnym dużym kamieniem otoczonym mniejszymi lub z większą ilością drobnych kamieni lśniących niczym brokat. Tego typu modele są mniej oczywiste i decydując się na nie warto mieć pewność, że trafi się w gust wybranki. Pierścionek zaręczynowy z białego złota z geometrycznym oczkiem wysadzanym drobnymi kamieniami to dobre wyjście dla wielbicielki bardziej nowoczesnej biżuterii, a pierścionek z żółtego złota z dużym oczkiem otoczonym małymi kamieniami jest rozwiązaniem dla wielbicielki stylu vintage.

Fantazyjne formy

Dla kobiety o wyrazistym, oryginalnym stylu warto rozejrzeć się za czymś fantazyjnym, oryginalnym i niepowtarzalnym. Pierścionek robiony na zamówienie pozwoli jej poczuć się wyjątkowo i podkreśli jej indywidualność. Zamawiając specjalny projekt warto skupić się na stylu i pasjach wybranki serca. Dobór odpowiedniego kruszcu i kamienia powinien być podyktowany jej codziennymi wyborami stylizacyjnymi.

Pierścionki zaręczynowe z białego złota dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.