20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Praktyczne i eleganckie oświetlenie sypialni

2 min read

Sypialnia to pokój bardzo specyficzny. Z jednej strony musi mieć oświetlenie delikatne i intymne, które sprzyja odpoczynkowi, z drugiej jasne, które pozwoli na wykonywanie wszystkich domowych czynności. Jak wybrać światło, które będzie spełniało te wszystkie wymagania?

Subtelne oświetlenie

Tanie lampy do sypialni powinny być zamontowane nie tylko jako oświetlenie górne, ale warto wykorzystać również oświetlenie boczne. Tanie lampy boczne warto umieścić nad łóżkiem, tak by wieczorne czytanie było wygodne.

Tanie lampy najkorzystniej rozmieścić symetrycznie, po obu stronach łóżka. Koniecznie wcześniej należy sprawdzić, na jakiej wysokości powinny się znajdować. Idealnie wiszący kinkiet będzie znajdowała się lekko po skosie, nad głową osoby siedzącej w łóżku.

Wybierając tanie lampy boczne posiadając abażur z materiału będziemy mieli oświetlenie subtelne i delikatne. Ciemniejszy materiał zapewni mniejszy dopływ światła. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są tanie lampy z możliwością regulacji natężenia światła. Dzięki temu, w zależności od potrzeby możemy sterować strumieniem światła.

Żyrandol – nie tylko efektowny dodatek

Wybierając tanie żyrandole do sypialni koniecznie trzeba pamiętać o funkcji, jaką mają spełniać. Lampy w sypialni powinny dawać światło delikatne i przytłumione, które pozwala odpocząć, nie meczy oczu.

Tanie lampy sufitowe możemy umieścić na dwa sposoby. Centralnie na środku sypialni lub w dole łóżka, tak by oświetlała również strefę wypoczynku. Czynnikiem, który ma decydujący wpływ na miejsce umieszczenia żyrandola jest wielkość sypialni. W dużym i przestronnym pokoju możemy zdecydować się na dwie lampy sufitowe. Umieszczając je na dwóch krańcach pokoju.

Wybierając tanie żyrandole do sypialni, warto skoncentrować się na egzemplarzach, które dają delikatne, rozproszone światło. W sypialni w stylu glamour sprawdzi się kilkuramienny żyrandol w mocnym, czarnym kolorze. Do nowoczesnej sypialni warto wybrać tanie lampy sufitowe o futurystycznych kształtach, a do sypialni w stylu skandynawskim tani żyrandol, który jest prosty i oszczędny w formie.

Wybierając tanie lampy sufitowe do sypialni warto skoncentrować się na egzemplarzach, które wyposażone są w możliwość regulacji natężenia światła. Dzięki temu w razie potrzeby uzyskamy światło jasne lub delikatne, które będzie idealne do wieczornego odpoczynku.