20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Praktyczny czy tradycyjny – jak wybrać najlepszy prezent na chrzest?

2 min read

Wybór prezentu na chrzest święty sprawia niemałą trudność. Czy lepiej zdecydować się na tradycyjny podarunek, a może na coś praktycznego? Sprawdź te pomysły!

Udany prezent na chrzciny – czyli jaki?

Upominek na chrzest święty wręczany jest z okazji, której główny uczestnik tak naprawdę nie pamięta. Wobec tego najlepiej, aby wręczony mu podarunek miał charakter pamiątki chrztu, aby nawet po wielu latach przypominał o tym wydarzeniu i o bliskich.

Dobry prezent może być również praktyczny, aby przydał się maluszkowi. Wtedy może on stanowić pomoc w codziennych obowiązkach świeżo upieczonych rodziców.

Właśnie dlatego podczas szukania upominku na chrzest święty należy wziąć pod uwagę różne pomysły. Co kupić? Zobacz poniższe propozycje, wśród których na pewno wybierzesz udany prezent na tę wyjątkową okazję.

Pomysły na praktyczne prezenty na chrzest

Praktyczne prezenty mogą odciążyć rodziców, którzy mają wiele wydatków w związku z powitaniem nowego członka rodziny.

Praktyczne prezenty na chrzest:

– Ubranka dla dziecka,
– Pieluszki dziecięce,
– Pościel – także z efektownym haftem,
– Album na zdjęcia,
– Karta podarunkowa do sklepu,
– Koperta z pieniędzmi.

Jednak nawet wtedy, gdy zaproszeni na chrzciny goście decydują się na praktyczny podarunek, dobrze, by uzupełniła go pamiątka chrztu. Nie musi być droga – do dyspozycji jest również szeroka gama przystępnych cenowo upominków, które będą przypominać o sakramencie nawet po wielu latach.

Pomysły na tradycyjne prezenty na chrzest

Tradycyjna pamiątka chrztu ma stanowić wyjątkowe wspomnienie po sakramencie. Do wyboru jest wiele propozycji, które mieszczą się także w mniejszym budżecie, a przy tym wyglądają naprawdę efektownie, dlatego mogą stać się uroczą dekoracją.

Tradycyjne prezenty na chrzest:

– Ozdobna kartka na chrzciny,
– Łańcuszek z medalikiem, krzyżykiem,
– Ilustrowana Biblia dla dzieci,
– Tabliczka pamiątkowa z dedykacją z okazji chrztu,
– Obrazek z metryczką,
– Srebrna łyżeczka,
– Dekoracyjna figurka, na przykład smoczka, samolotu.

Powyższe podarunki mogą być spersonalizowane tak, aby były jedyne w swoim rodzaju i dzięki temu stanowiły unikatową pamiątkę chrzcin. Ceny takich upominków rozpoczynają się już poniżej stu złotych i można zamówić je w sklepach internetowych.

Kostki do gry dostępne są w ofercie Grawernia.pl.