Precyzyjne pomiary alkomatem bezustnikowym
2 min readZdarzyła nam się zakrapiana impreza. Jak skontrolować, czy możemy usiąść za kierownicą? Najlepszy do tego celu jest alcoblow. Lepiej użyć go w domu samemu i przekonać się o swojej trzeźwości niż dać się nim skontrolować policji na ulicy, bo wtedy może się to dla nas skończyć nie zawsze pozytywnie.
Prosty w obsłudze alkomat bezustnikowy
Pomiaru dokonuje się poprzez wydmuchanie powietrza w kierunku urządzenia, a po kilku sekundach otrzymuje się precyzyjny wynik, który informuje o poziomie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. W zależności od modelu, może posiadać dwie lub trzy diody oraz dwa przyciski. Po dokonaniu pomiaru zapala się dioda w określonym kolorze, np. zielonym lub czerwonym, które informują, czy można usiąść za kółkiem lub nie.
Alcoblow ma postać niedużego urządzenia, które z powodzeniem można zabrać do kieszeni czy torebki zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Istotna jest również jego żywotność. Taki alkomat na jednej baterii pozwala wykonać nawet kilka tysięcy pomiarów, jest on praktycznie bezawaryjny, więc z powodzeniem posłuży nawet kilka lat. Jako że jest alkomatem bezdotykowym, jest również higieniczny i nie wymaga czyszczenia.
Dla instytucji i prywatnych osób
Alkomat bezdotykowy jest w pełni profesjonalnym urządzeniem, więc jest stosowany przez policję i inne instytucje oraz podmioty gospodarcze. Dzięki niemu można szybko skontrolować dużą grupę ludzi pod względem trzeźwości, więc stosowany jest na imprezach masowych, a także przez pracodawców, którzy zatrudniają w takich sektorach jak logistyka czy branża budowlana.
Używany jest również przez prywatne osoby, które potrzebują skontrolować swój stan trzeźwości, choćby od czasu do czasu, gdy zdarzy się taka sytuacja. Co istotne, można być całkowicie pewnym co do dokładności pomiaru.
Dlaczego warto stosować alkomat bezdotykowy?
Dzięki niemu unikniemy sytuacji, które mogą nas zdecydowanie drogo kosztować. Tolerancja na stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu w Polsce to naprawdę niewiele, więc w przypadku nawet niedużej różnicy możemy być pozbawieni prawa jazdy. Ma to szczególne znaczenie dla firm, które zatrudniają kierowców. Kierowca pod wpływem alkoholu to zagrożenie dla zdrowia i życia innych ludzi.