20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Gdzie dobrze zjeść w Sandomierzu?

2 min read

Znakiem rozpoznawczym miasta Sandomierz jest kręcony w tym miejscu serial Ojciec Mateusz. Jest to bardzo urokliwe miasto, położone w województwie świętokrzyskim. Znajduje się tam wiele turystycznych atrakcji oraz miejsc, w których można smacznie zjeść. Każda restauracja w Sandomierzu poleca bardzo smaczne posiłki.

Różne propozycje

Jeśli chodzi o gastronomię to w Sandomierzu jest bardzo dużo miejsc, w których można smacznie zjeść. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ w ofercie znaleźć można propozycje zarówno kuchni polskiej, lokalnej jak i włoskiej, chińskiej czy też wegetariańskiej.

Na szczególną uwagę zasługują restauracyjki położone wokół sandomierskiego rynku. Rozlokowane tam bary i restauracje oferują swoje posiłki w na świeżym powietrzu w porach letnich jak i we wnętrzach bardzo oryginalnych punktów gastronomicznych.

Co można zjeść w Sandomierzu?

Niejedna restauracja w Sandomierzu jest miejscem miłego wypoczynku dla zgłodniałego i zmęczonego turysty. Bardzo popularne są tam sandomierskie zapiekanki, specjały kuchni lokalnej w postaci zalewajki sandomierskiej, sznycli z kapusty czy kotlecików z kaszy jaglanej.

Wiele restauracji poleca także włoską pizzę, makarony, tradycyjne kotlety schabowe czy smaczne żurki z kiełbasą.

Nie tylko restauracje

Będąc w Sandomierzu dobrze jest też zwrócić uwagę na urocze kafejki.

Jest ich bardzo dużo w tym miejscu, charakteryzują się tym, że napić się w nich można pyszną kawą.

Małe i duże kafejki oferują także przepyszne ciasta i desery.