16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Profesjonalne badanie piersi

2 min read

Każda kobieta jest bardzo czuła na punkcie swojego wyglądu. Nie ma się czemu dziwić, w dzisiejszych czasach dużą uwagę poświęca się wizerunkowi. Wiele kobiet zapomina jednak o tym, że w pogoni za idealnym ciałem można też stracić zdrowie, zwłaszcza gdy zaniedba się profilaktykę zdrowotną i badania okresowe.

Rak piersi – jak bardzo jest niebezpieczny?

Ręczne badanie piersi powinno wejść w nawyk każdej kobiecie, niezależnie od wieku w jakim jest. Dzięki temu prostemu badaniu, można szybko wyczuć zmiany w piersiach, które mogą ale nie muszą być groźne. Każdą taką zmianę należy niezwłocznie skonsultować ze swoim lekarzem ginekologiem, w większości przypadku lekarz od razu wystawi skierowanie na badanie usg piersi Kraków lub w innym mieście.

Usg piersi Kraków to oferta kliniki chorób piersi w Krakowie. To bardzo znana w Polsce placówka, o wysokiej renomie. To tutaj pracują najlepsi specjaliści od raka piersi i nie tylko. Dzięki ich wiedzy i specjalistycznemu sprzętowi, można przyjrzeć się każdej zmianie w piersi i określić, czy jest ona groźna czy nie.

Diagnostyka chorób piersi w Katowicach i Częstochowie

Badanie usg można wykonać w różnych miejscach w Polsce. Bardzo popularne jest usg piersi Katowice i usg piersi Częstochowa. W tych placówkach można liczyć na dużo empatii i zrozumienia, a także na wyszkoloną kadrę medyczną. Dzięki nim można się przekonać o stanie swojego zdrowia, a jeśli postawiona diagnoza nie będzie dobra, otrzyma się fachowe doradztwo w sprawie leczenia.

Usg piersi Katowice pozwoli wykryć raka, nawet jeśli zmiany są początkowo znikome. To pozwoli wdrożyć leczenie chemią, a w razie konieczności wykonanie amputacji chorej piersi. To uchroni kobietę przed przerzutami, a nawet śmiercią.

Jak umówić się na usg piersi Częstochowa?

Na mammografię, bo tak nazywa się badanie usg piersi można się umówić samemu, albo skorzystać ze skierowania od swojego lekarza ginekologa. Jeśli umówimy się sami na wizytę w klinice, wtedy będziemy musieli zapłacić za to specjalistyczne badanie. W sytuacji, gdy otrzymamy skierowanie od lekarza, wizyta będzie darmowa.

Nawet jeśli po badaniu okaże się, że rak jest złośliwy i konieczna będzie amputacja, to warto pamiętać o tym, że dzięki temu można wyjść z choroby.