19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Profesjonalne stoły groomerskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

2 min read

Planujesz założyć swój salon groomerski dla psów? W takim przypadku jednym z podstawowych elementów jego wyposażenia jest stół do pielęgnacji zwierząt. O czym warto pamiętać przy jego wyborze?

Stół do groomingu – prostokątny czy okrągły?

Stoły przeznaczone do groomingu występują w dwóch wariantach pod względem ich kształtu, a dokładnie są to stoły prostokątne oraz stoły okrągłe.

Prostokątny stół groomerski oferuje dużą przestrzeń do pielęgnacji zwierząt i dobrze nadaje się również dla większych psów. Takie stoły najczęściej mają wymiar 110 x 60 cm albo 120 x 60 cm. Są więc uniwersalnym wyborem do salonu.

Okrągły stół dobrze nadaje się do pielęgnacji mniejszych i średnich psów. Stoły te mają najczęściej średnicę 60 cm albo 70 cm i wyposażone są w obrotowy blat, dzięki czemu strzyżenie i stylizacja sierści stają się łatwiejsze. Może być on zatem dobrym uzupełnieniem większego, prostokątnego stołu.

Jaki rodzaj podnoszenia może mieć stół?

Dobry stół groomerski przeznaczony do salonu powinien być wyposażony w system podnoszenia, który umożliwia ustawienie blatu na odpowiedniej wysokości.

Stoły do salonów mogą być wyposażone w różne rodzaje podnośników. Najprostsze z nich to podnośniki mechaniczne, natomiast bardziej zaawansowane i wygodniejsze w użytkowaniu są podnośniki elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne, ale wyposażone w nie stoły groomerskie wymagają wyższego wydatku. Sterowanie blatem może odbywać się pilotem czy za pomocą pedału.

Warto także zwrócić uwagę, jaki jest zakres regulacji stołu groomerskiego. Im szersza będzie regulacja, tym łatwiej można dopasować poziom blatu do własnych potrzeb, między innymi swojego wzrostu oraz do wielkości psa.

Jakie wyposażenie stołu groomerskiego wybrać?

Gdy kupuje się stół groomerski, warto także zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Odpowiednie wyposażenie sprawi, że korzystanie ze stołu będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze dla groomera oraz dla psa.

Stół powinien być wyposażony w wysięgnik groomerski, który pozwala na podwieszenie na nim smyczy albo pasów groomerskich używanych do przytrzymywania zwierzęcia w miejscu podczas jego pielęgnacji.

Warto też zwrócić uwagę na blat stołu groomerskiego. Powinien być on wykonany z wytrzymałego materiału, na przykład z płyty MDF, a także powinien być on wykończony za pomocą antypoślizgowej maty, która będzie łatwa w czyszczeniu.