19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Prosta suknia

2 min read

Prosta suknia ślubna to hit ostatnich sezonów. Dlaczego? Pewnie dlatego, że jest ponadczasowa i zawsze dobrze wygląda.

Suknie ślubne proste

Proste suknie ślubne to nie tylko szyk i elegancja ale również… wygoda! Oczywiście są Panny Młode, dla których wygoda to ostatnie czego oczekują od kreacji ślubnej. Jednak nie każdy ma takie podejście. Większość Panien Młodych – prócz tego by się przepięknie prezentować – wybiera luz i wygodę. W końcu ślub w kościele to tylko godzina.. A całą noc przetańczyć w niewygodnej sukni, to nic przyjemnego. I tutaj właśnie sprawdzają się proste suknie ślubne.

Suknie ślubne proste – cechy charakterystyczne

Prosta suknia ślubna charakteryzuje się przede wszystkim delikatnie opływającym ciało materiałem. Dół sukni jest najczęściej wykonany z jedwabiu, organzy, muślinu. Są to materiały nieprześwitujące, dość ciężkie. Pięknie podkreślają figurę i są wygodne w noszeniu. Prosta suknia ślubna może być również wykonana w całości z koronek czy z tiulu – jednak tutaj trzeba uważać podczas wyboru. Nie każda Panna Młoda będzie dobrze wyglądać w sukni z koronki. Taka kreacja nieco krępuje ruchy i podkreśla wszelkie niedoskonałości – jeżeli takie są. Dla nieco większych kobiet, najlepsze będą lejące materiały, wspomniane wcześniej. Idealnie ukrywają masywniejsze uda, biodra czy pośladki.

Z kolei tiul – zakładając, że nie ma go w nadmiarze – sprawia wrażenie bardzo lekkiej sukni, która pięknie wiruje w tańcu. Taka kreacja zahacza już nieco o model księżniczki (w końcu princesski najczęściej mają mnóstwo warstw tiulowego materiału dla podbicia obszerności kreacji). Jednak przy odpowiednim doborze kreacji do figury przyszłej mężatki, i tiulowa suknia może być elegancka i szykowna.

Proste suknie ślubne

Suknie ślubne proste to idealne rozwiązanie dla par, które jako motyw przewodni wesela wybierają styl boho, vintage, sielski. Takie sukienki, pięknie podkreślają charakter imprezy. Świetnie wyglądają w połączeniu z wiankiem na głowie i delikatnymi ozdobami. Idealnie prezentują się podczas sesji zdjęciowej w plenerze. Taka suknia nie przytłacza a podkreśla urodę kobiety, która w danej sukni się prezentuje. Jej krój i delikatne zdobienia sprawiają, że Para Młoda zawsze wygląda świeżo i przepięknie.