16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Samoakceptacja a sprawy ginekologiczne

2 min read

To bardzo ważne, aby kobieta akceptowała siebie w całości. Dziś dostępne są rozmaite warsztaty, które mają pomóc zbudować wewnętrzną siłę, a także pewność siebie. Czasami jednak pojawia się pewien problem medyczny, związany ze sferą intymną, który trzeba rozwiązać u lekarza. Czasem nawet konieczny jest zabieg.

Zabiegi XXI wieku

Dziś powszechnie wykonywane są takie zabiegi jak plastyka warg sromowych. Wiele kobiet nie jest zadowolonych z tego, jak wyglądają ich narządy intymne. Oczywiście niektóre kobiety nawet nie pomyślą o tym, aby udać się do lekarza i spróbować ten problem rozwiązać. Kwestie seksualne wciąż są tematem tabu w wielu rodzinach. Trzeba jednak cieszyć się z tego, że coraz więcej kobiet ma świadomość tego, że mają one prawo do satysfakcji seksualnej. Jeżeli może w tym pomóc na przykład zmniejszenie warg sromowych, to jak najbardziej należy udać się do lekarza, aby specjalista zaproponował, jak ten problem można rozwiązać. Taki zabieg może raz na zawsze zmienić komfort życia.

Wiele też zmieni się w sferze seksualnej. Zmniejszanie warg sromowych przeprowadzane jest na przykład u kobiet, u których wygląd narządów intymnych zmienił się po ciężkim porodzie albo po prostu z upływem czasu, po okresie menopauzy. Dzisiaj seks seniorów nie budzi już żadnych kontrowersji, mają oni prawo do satysfakcji seksualnej tak samo jak ludzie młodzi i nikt tego nie kwestionuje. To bardzo ważne, aby rodzice rozmawiali ze swoimi dziećmi na trudne tematy. Jeśli bowiem pojawi się jakiś inny problem, trzeba rozwiązać go z pomocą lekarza. Dzieci nie powinny same szukać na własną rękę rozwiązań w internecie.

Dla zdrowia psychicznego

Z jednej strony medycyna estetyczna poprawia samopoczucie i komfort, a czasami nawet ratuje zdrowie, bardziej psychiczne niż fizyczne. Czasami kompleksy są tak silne, że ktoś nie potrafi żyć normalnie. Ma to miejsce również jeśli chodzi o kwestie takie jak plastyka warg sromowych czy zmniejszanie warg sromowych. Labioplastyka przywróciła już pewność siebie i dobre samopoczucie wielu kobietom. Bardzo ważne jest, aby kobieta otworzyła się przed lekarzem i szczerze opowiedziała o swoim problemie. Tylko wtedy lekarz będzie mógł w pełni pomóc i zrozumie pacjentkę. Trzeba zatem znaleźć lekarza, do którego pacjentka będzie miała zaufanie. Wiele kobiet wybiera tylko ginekologów płci żeńskiej. Wydaje się jednak, że nie do końca jest to dobra droga, ponieważ panowie również są świetnymi specjalistami w tym zawodzie. Labioplastyka to świetna decyzja w wielu życiowych sytuacjach i nie warto tej decyzji odkładać.