19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Tradycyjny notes wciąż pożądany

2 min read

Mimo rozwoju technicznego i różnego rodzaju notesów elektronicznych wciąż popularne są tradycyjne notesy papierowe. Przydają się w różnych sytuacjach, a ich rozmaitość sprawia, że każdy znajdzie notes idealny dla siebie.

Różne rodzaje notesów

Notesy mogą być bardzo różnorodne. Mogą się różnić formatem, kształtem, sposobem łączenia czy oprawą. Wszystkie jednak służą do notowania różnych informacji, sporządzania notatek czy szkiców. Można w nich policzyć niezbędne dane czy zapisać telefon rozmówcy. Bardzo ważnym rodzajem są notesy firmowe. To nie tylko zwykły notatnik, ale także reklamowy gadżet. Eleganckie notesy z logo firmy są doskonałą reklamą, a jednocześnie poprawiają wizerunek i prestiż firmy.

Jakie notesy są najlepsze?

Wybór notesów wcale nie jest prosty. Duża ich rozmaitość sprawia, że trudno nieraz wybrać ten najlepszy. Zasadą jest, że najpierw należy określić potrzeby i dopiero wtedy skupić się na wyborze.Na początek warto określić wielkość notesu. Jeśli większość notatek będzie robiona w biurze lub w domu, dobry będzie duży notes, nawet o formacie A4. Wiele osób wybiera niewielkie, poręczne notesiki, które mieszczą się w kieszeni lub w torebce. Rodzaj łączenia też ma znaczenie. Jeśli przewiduje się, że kartki będą wyrywane, to warto zaopatrzyć się w notes spiralowany. W innych przypadkach lepsze będą szyte lub klejone.

Elegancki notes jako prezent nie tylko firmowy

Notes może być doskonałym prezentem. Bardzo często firmy zamawiają ładne notesy firmowe, które wręczają swoim klientom. Często dołączają do notesu także firmowe długopisy. Popularne są też połączenia notesów z kalendarzami. Taki gadżet jest wyjątkowo przydatny, więc jest przy okazji doskonałą reklamą. Trudno zapomnieć o danej firmie, gdy robi się notatki w notesie z jej logo.Jednak nie tylko firmowe notesy mogą być dobrym podarunkiem. Elegancki, oprawiony w skórę notes będzie świetny np. dla początkującego prawnika. Nastolatki na pewno ucieszą się z niewielkich notesów w pastelowych kolorach, w których będą mogły notować nie tylko adresy i telefony, ale także inne ważne dla nich sprawy.