19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Wszystko co musisz wiedzieć o pralniach

2 min read

Sukces w biznesie nie będzie możliwy bez odpowiedniego przygotowania. W przypadku biznesów związanych z pralnictwem dotyczy to zarówno klasycznych pralni wodnych, jak i nowoczesnych pralni chemicznych. Czym różnią się od siebie pralnie chemiczne i pralnie wodne? Co składa się na wyposażenie dla pralni?

Ekologiczna pralnia chemiczna

Mimo określenia pralni chemiczną nie możemy założyć iż odbywający się w niej proces czyszczenia tkanin jest nieekologiczny. Pomimo zastosowania silnych związków chemicznych w trakcie oczyszczania tkaniny to proces ten przeprowadzany jest w obiegu zamkniętym. Nowoczesne wyposażenie dla pralni w postaci między innymi agregatu chemicznego, w którym odbywa się pranie nie pozwala aby zastosowane środki chemiczne mogłyby dostać się do środowiska naturalnego.

Tego rodzaju pralnie najczęściej obsługują klientów indywidualnych, którzy posiadają różnego rodzaju odzież złożoną z materiałów i tkanin, które nie mogą mieć styczności z wodą. W ostatnich latach pralnie chemiczne zyskują coraz większe uznanie w Polsce. Obecnie znajdują się one niemalże w każdym mieście w Polsce. Jeżeli w mieście nie ma pralni chemicznej to z pewnością skorzystać możemy z punktu odbioru odzieży.

Pralnie wodne

Obecnie znakomita większość pralni wodnych generuje swój zysk w wyniku współpracy z różnorodnymi kontrahentami, którzy umożliwiają pralni funkcjonowanie na skalę przemysłową. Wyposażenie dla pralni wodnej przeznaczone jest do czyszczenia materiałów i tkanin dostarczonych najczęściej przez hotele, sanatoria czy też szpitale. Może się okazać, że poniektóre pralnie wodne mogą mieć większy wpływ na środowisko, aniżeli pralnia chemiczne. Wynika to z zastosowania w procesie prania różnego rodzaju detergentów.

Zasada działania pralni wodnych nie odbiega znacząco od prania w warunkach domowych. Główna różnica pomiędzy zwyczajną domową pralką a pralnicą w pralni wodnej opiera się na większej pojemności oraz na większej ilości programów do prania. Oznacza to, że pralnica jest urządzeniem znacznie efektywniejszym. Obecnie można założyć, że pralnie wodne będę coraz częściej kierowały swoje usługi do klientów indywidualnych. Głównie poprzez pralnie samoobsługowe.

Pralnia samoobsługowa – przyszłość pralnictwa

Chociaż obecnie większość pralni samoobsługowych funkcjonuje jedynie w dużych miastach, to możemy założyć, że kolejnych latach staną się one nierozerwalnym elementem krajobrazu w wielu miastach w Polsce.

Obecnie producenci wyposażenia do pralni oferują różnego rodzaju nowoczesne urządzenia, które mogą z być z łatwością użytkowane przez klientów pralni. Korzystanie z tego rodzaju sprzętu jest możliwe poprzez wcześniejsze zapłacenie w automacie gotówką lub kratą płatniczą.

Wyposażenie dla pralni dostępne są w ofercie sklepuGastroprodukt.pl