19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Wyposażenie gastronomii – tego nie może zabraknąć

2 min read

Szybkie i sprawne krojenie, siekanie, mielenie, a także gotowanie, pieczenie czy smażenie to domena odpowiedniego wyposażenia gastronomii, bez którego większość prac przebiegałaby znacznie wolniej i mniej sprawnie. Czego nie może w kuchni zabraknąć?

Obróbka termiczna i mechaniczna

Bardzo dużą część urządzeń i akcesoriów stanowią te, które pomogą wszystkie półprodukty przygotować do obróbki termicznej. Nie może więc tu zabraknąć sprzętów, które pomogą rozdrobnić na różne sposoby warzywa, owoce czy mięso. Jest to bardzo żmudna i pracochłonna część związana z przygotowywaniem posiłków, więc każde urządzenie, które może to przyspieszyć, jest na wagę złota.

Wyposażenie gastronomii pod względem obróbki termicznej jest również bardzo obszerne i niezbędne w procesie przygotowywania potraw. Są to różnego rodzaju kuchnie, piecyki, kotły, patelnie, garnki, grille, warniki, piekarniki, a nawet drobniejszy sprzęt jak gofrownice, naleśnikarki, opiekacze, czy gyrosy. Jest to podstawowe wyposażenie każdego lokalu gastronomicznego.

Zastawa stołowa, czyli na czym ugościć

Podstawowe i niezbędne wyposażenie gastronomii to także cała zastawa stołowa. Naczynia, na których serwowane są potrawy, muszą także odznaczać się jakością i estetycznym wyglądem. W żadnej kuchni nie może więc zabraknąć tac, pater, mniejszych i większych półmisków oraz różnych innych naczyń, które odpowiednio wyeksponują każdą potrawę.

Kolejną ważną grupę stanowią talerze, sztućce, kieliszki, szklanki, salaterki, czyli wszystko to, na czym posiłek jest konsumowany. Mają one również duży wymiar estetyczny, ponieważ ładna zastawa zawsze zostanie zauważona.

Po posiłku trzeba pozmywać

Wyposażenie gastronomii to także urządzenia, które pomogą uporać się z brudnymi naczyniami. Nie może więc zabraknąć tutaj zmywarek i różnych innych sprzętów, które usprawnią cały proces zmywania i sprzątania brudnych naczyń i akcesoriów po każdym przygotowywaniu posiłków.

Warto również wspomnieć o niezwykle ważnych akcesoriach, które służą przechowywaniu potraw, np. pojemniki termoizolacyjne, termosy, szafy chłodnicze oraz inne meble, które pomieszczą nie tylko potrawy, ale także je odpowiednio wyeksponują w różnego rodzaju lokalach gastronomicznych.

Wyposażenie gastronomii znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.