19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Z czego wynika wysoka wartość pierścionków z szafirem?

2 min read

Wielobarwnymi kamieniami szlachetnymi przeważnie uzupełnia się biżuterię typowo zaręczynową. Ale pierścionek z szafirem tak samo dobrze sprawdza się w roli eleganckiego prezentu dla ukochanej osoby. Szafiry ponownie wracają do łask. A już sam ten fakt jest doskonałym potwierdzeniem ich wysokiej jakości i olbrzymiej wartości.

Maksymalna trwałość wyznacznikiem jakości

Biżuteria, za którą trzeba zapłacić kilka tysięcy lub przynajmniej kilkaset złotych, zwykle kupowana jest z myślą o noszeniu jej przez długie lata. A szafir uchodzi akurat za jeden z twardszych kamieni. Wykazuje się dziewięciopunktową twardością w dziesięciopunktowej skali Moha. Niemalże dorównuje diamentom.

Tak naprawdę każda odmiana szafiru jest tak samo wysoce odporna na zarysowania i wszelkie możliwe uszkodzenia mechaniczne. Pierścionków z szafirem nie da się tak łatwo zniszczyć. Nawet gdyby ktoś chciał to zrobić celowo, byłoby to praktycznie niemożliwe.

Kamień, który stale zyskuje na wartości

Wartość szafiru już teraz oceniana jest dość wysoko, a z roku na rok coraz bardziej ona wzrasta. Wystarczy rzucić okiem na aukcje, na których sprzedawane są różnego rodzaju szlachetne kamienie. W ostatnich latach to właśnie szafir bije na nich wszelkie możliwe rekordy. A to oznacza, że pierścionek z szafirem może być bardzo dobrą inwestycją, bo w razie czego zawsze każdy zdoła go sprzedać i to nierzadko za większą sumę, niż zdołał go kupić.

Warto tu jednak zaznaczyć, że największą wartość osiągają szafiry w pełni naturalne. Wynika to ze zwiększającej się świadomości konsumentów, którzy powoli przekonują się do tego, że żaden materiał syntetyczny nie będzie w stanie nigdy zastąpić prawdziwej natury.

Najpiękniejsze z możliwych pierścionki zaręczynowe

Ze względu na na to, że szafir występuje w najróżniejszych odcieniach kolorystycznych, po prostu nigdy nie wygląda tak samo. Nie ma dwóch identycznych szafirów. A to sprawia, że wykonany z tego kamienia pierścionek zaręczynowy zawsze stanie się czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Kamienie, którymi uzupełnia się zaręczynowe pierścionki z szafirem, występują w przeróżnych kształtach, rozmiarach i odcieniach. Z ich pomocą można w prosty sposób spersonalizować biżuterię, aby była ona idealnie dopasowana do gustu wybranki.

Pierścionki z rubinem znajdziesz w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.