19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Zasady korzystania z sauny ir

2 min read

To oczywiste, że gdy zamierzasz skorzystać z czegoś po raz pierwszy w życiu, trochę się tego obawiasz. Sauna ir może więc wzbudzać w tobie pewne wątpliwości, ale jeśli tylko zapoznasz się z jej niesamowitym działaniem, na pewno sam zechcesz się do niej udać, by zyskać to wszystko, co otrzymują jej stali użytkownicy.

Jak wyglądają zabiegi w saunie ir?

Czas trwania pojedynczego zabiegu zwykle jest stały. Może oczywiście delikatnie różnić się w zależności od zasad panujących w konkretnej placówce, ale na ogół uznaje się, że jedna sesja w saunie powinna zakończyć się po upływie trzydziestu minut.

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty lecznicze, taki zabieg powinno się oczywiście powtórzyć. Zaleca się wykonywać go przynajmniej raz w tygodniu. Maksymalnie można odbyć natomiast trzy sesje w tygodniu.

Jak się przygotować?

Proces przygotowania do zabiegu w saunie ir jest bardzo prosty, dzięki czemu maksymalizuje się sama dostępność tej metody leczniczej. Aby z niej skorzystać, nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych akcesoriów. Nie musisz mieć nawet klapek – do sauny wchodzi się na boso.

Dobrze by jednak było, abyś na godzinę przed sesją w saunie zjadł większy posiłek. W warunkach cieplnych organizm zużywa dużo więcej energii, dlatego jeśli wcześniej mu jej nie zapewnisz, po zabiegu możesz poczuć się słabo.

Czy kąpiel jest niezbędna?

Tak – tego etapu w żadnym wypadku nie możesz pominąć. Przed wejściem do sauny musisz wziąć porządny prysznic, aby usunąć z powierzchni ciała wszelkie resztki balsamów, kremów i innych kosmetyków.

Sauna ir znacznie lepiej oddziałuje bowiem na oczyszczone ciało. Gdy skóra jest czysta i nic jej nie zanieczyszcza, pory zostają otwarte, a to właśnie przez nie przenikają drogocenne dla organizmu związki. Kąpiel jest więc absolutnie niezbędnym etapem przygotowania.

Co należy zrobić po zabiegu?

Gdy twoja półgodzinna sesja ulegnie zakończeniu, pamiętaj, by dokładnie wytrzeć całe ciało. Zrób to przy pomocy miękkiego ręcznika. Zachowaj tutaj bezwzględną dokładność.

Niektórzy zalecają również, aby po kilku minutach od zakończonej sesji w saunie wziąć letni prysznic. Ma on za zadanie delikatnie schłodzić skórę. Jeżeli zdecydujesz się na ten krok, pamiętaj, że woda nie może być zbyt gorąca.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw