20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Ads Express od Allegro, czy Google Adwords Express?

2 min read

Google Ads to dość skomplikowany system zarządzania reklamą, dzięki któremu można ją zoptymalizować pod kątem własnych potrzeb i oczekiwań. Nic więc dziwnego, że na rynku usług reklamowych pojawiło się wiele innych narzędzi, dzięki którym zarządzanie reklamą ma stać się o wiele prostsze.

Google Adwords Express – co to jest?

W dużym uproszczeniu Google adwords express to specjalistyczne narzędzie, które zostało stworzone przede wszystkim dla tych osób, które chcą szybko zoptymalizować zarządzanie swoimi reklamami. Oprogramowanie to działa na podstawie Google Ads, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do kompleksowych rozwiązań z zakresu zarządzania reklamą. Za pomocą narzędzia można bardzo łatwo dopasować swój budżet do oczekiwań, a także – w razie potrzeby – ustalić target, do którego mają trafiać określone materiały reklamowe.

Ads Express – co to jest?

Największe polskie portale ogłoszeniowe idą w ślad za Google, tworząc wysoce wyspecjalizowane narzędzia optymalizujące sprzedaż w Sieci i zarządzanie reklamą. Takim narzędziem jest między innymi wypuszczone przez Allegro Ads Express, którego zadanie nie odbiega od tego, co „potrafi” Google Ads. Oznacza to, że za jego pomocą można zarządzać swoimi reklamami i dopasowywać je do oczekiwań własnych, ale też klientów zewnętrznych. Ads Express – podobnie jak Google Ads – potrafi skutecznie optymalizować kampanię reklamową, dzięki czemu sprzedaż za pomocą platformy Allegro jest jeszcze efektywniejsza.

Najważniejsze różnice

Pomimo wielu podobieństw, obydwa te narzędzia znacznie się od siebie różnią. Produkt stworzony przez Google to wielopłaszczyznowe i profesjonalne oprogramowanie, które jest stosowane w sposób globalny przez wiele lat. Co więcej, jest ono wciąż optymalizowane pod kątem wydajności i funkcjonalności, dzięki czemu korzystanie z niego wciąż przynosi coraz większe zyski. Z kolei Ad Express to aplikacja, która jest stworzona przez Allegro. Oznacza to, że korzystanie z niej przyniesie określone rezultaty tylko w przypadku platformy Allegro. Niemniej, biorąc pod uwagę specyfikę polskiego rynku, korzyści z jej stosowania i tak będą bardzo duże.

Podsumowując, obydwa powyższe narzędzia wyróżniają się podobnymi mechanizmami działania i podobnym interfejsem. Co więcej, ich działanie jest obliczone na zoptymalizowanie zarządzania swoimi reklamami.