19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Ta pianka polietylenowa zaskakuje swoimi zastosowaniami

2 min read

Pianka polietylenowa jest stosunkowo nowym materiałem, ale już dziś cieszy się dużym zainteresowaniem w wielu w branżach. Jednym z przykładów może być branża transportowa oraz branża budowlana. Obecnie w tych 2 sektorach każdy producent pianki polietylenowej znajduje grono klientów. Pamiętaj jednak, że surowiec ten, dzięki swoim właściwościom może znaleźć zastosowanie także w Twojej firmie.

Piankę można dostosować do własnych potrzeb

Pianka to surowiec miękki, elastyczny i łatwo poddający się obróbce. Oznacza to, że w zależności od potrzeb, materiał można dowolnie przycinać i zaginać, a tym samym zmieniać jego kształt. Jest to jeden z powodów użycia pianki polietylenowej w branży transportowej. Dzięki takim cechom pianką można ochronić niemalże dowolny pakunek. Niezależnie od rozmiaru, czy też formy transportowanego produktu.

Pianka wyróżnia się wytrzymałością

Nie tylko każdy producent pianki polietylenowej, ale także szeroka grupa użytkowników w różnych branżach potwierdza, że materiał jest odporny na uderzenia mechaniczne, czy też na ścieranie oraz na przypadkowe przecięcia. Jednak to wciąż nie najważniejsze cechy, którymi odznacza się nowoczesna pianka polietylenowa sklep, firma transportowa, czy też dystrybutor korzysta głównie ze zdolności surowca do rozprowadzania energii uderzenia mechanicznego.

Innymi słowy, towar osłonięty pianką jest skutecznie chroniony przed uszkodzeniem w wyniku wstrząsów oraz uderzeń mechanicznych.

Pianka uchroni Cię przed hałasem i obniży Twoje rachunki

Inne cechy, którymi wyróżnia się pianka polietylenowa, to jej zdolność do izolacji akustycznej oraz termoizolacyjność. Obydwie z tych 2 cech sprawiają, że ten materiał ma tak szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Ze względu na swoją dźwiękoszczelność materiał jest używany jako izolacja m.in. pod panelami. Dzięki tej właściwości wytworzony hałas pozostaje w jednym pomieszczeniu.

A jak wykorzystywana jest termoizolacyjność, którą odznacza się pianka polietylenowa sklep wskazałby m.in. na możliwość użycia pianki pod ogrzewaniem podłogowym. Takie rozwiązanie pozwala ukierunkować generowane ciepło w stronę podłogi. Dzięki temu obniża się koszt wytworzenia energii cieplnej, a pomieszczenie dłużej utrzymuje temperaturę. Oczywiście to tylko część możliwości.