19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Błędy podczas wyboru bransoletek z masą perłową

2 min read

Dzisiaj coraz bardziej popularne stają się bransoletki z masą perłową – coraz więcej osób też je kupuje. Jednak decydując się na nie, czasem popełniamy pewne błędy, które sprawiają, że w zasadzie bransoletka wcale nie prezentuje się tak ciekawie, jakby mogła się prezentować. Jak wyglądają te błędy?

1) brak zrozumienia, czym jest masa perłowa

Przede wszystkim, warto w ogóle wiedzieć, czym jest masa perłowa i skąd wzięło się jej wykorzystanie. Generalnie, jest to substancja znajdująca się na części wewnętrznej muszli pewnych ślimaków i małży. Szczególnie często są to perłopławy, jednak nie tylko.

Ogólnie perła i masa perłowa to nie jest to samo. Co więcej, masa perłowa znana jest i wykorzystywana od naprawdę bardzo dawnych czasów. Niegdyś stosowano ją do ozdabiania różnych rytualnych przedmiotów. Później wykorzystywana była do produkcji biżuterii, w tym bardzo popularnych w czasach wiktoriańskich kamei.

2) niewłaściwie dobrany styl bransoletki

Bransoletka z masą perłową zawsze będzie miała dość specyficzny wygląd. Wynika to na pewno z samej masy perłowej – błyszczy się ona, mieni nieco różnymi barwami. Słowem, prezentuje się dość wyraziście.

Najczęściej kojarzona jest ona z nieco staromodnym stylem i najczęściej takie bransoletki są właśnie kupowane. A nie do każdego one pasują. Warto mieć na uwadze to, że takie bransoletki z powodzeniem mogą być także aranżowane w różnych innych stylach – współczesnym, futurystycznym. Szczególnie ciekawie zaś prezentują się takie bransoletki wykonane na modłę etno.

3) skupianie się tylko na jasnej masie perłowej

Wiele osób teraz zapyta – a to jest w ogóle na rynku jakaś ciemniejsza masa perłowa? Otóż jak najbardziej tak. Rzeczywiście jest ona mniej znana, niemniej z powodzeniem możliwy jest zakup bransoletki z masą perłową w ciemniejszym wydaniu – prawie do czerni.

Taka bransoletka z masą perłową w wersji ciemnej na pewno będzie nieco droższa, niemniej prezentuje się szczególnie ciekawie. Częste jest tutaj łączenie masy perłowej ze złotem, co wygląda dość egzotycznie i ciekawie.

Podsumowując, bransoletka z masą perłową może być piękną ozdobą, jednak trzeba tu odpowiednio ją wybrać – dobrać do siebie, swojego stylu ubierania się, swojej osobowości.

Bransoletki z masą perłową dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru