16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Boże Narodzenie nad morzem

2 min read

Dzisiaj coraz więcej osób woli spędzić Boże Narodzenie rodzinnie ale poza domem. Już nie kultywuje się tak tradycji rodzinnych, ponieważ większość babć i dziadków, to także już pokolenie młodych ludzi. Jednym z oryginalnych pomysłów na spędzenie Bożego Narodzenia poza domem, jest spędzenie go nad morzem. Zimą nad Bałtykiem jest spokojnie i przyjemnie.

Dobry pomysł na Boże Narodzenie nad morzem

Nad morzem można spędzić bajeczne święta Bożego Narodzenia. Przyjeżdżając do hotelu lub pensjonatu w poranek wigilijny, można spokojnie zaaklimatyzować się w nowym miejscu, by wieczorem przyjemnie spędzić wieczór wigilijny. Dobry pomysł na Boże Narodzenie nad morzem to tradycyjna kolacja wigilijna, wizyta Mikołaja z prezentami, wspólne śpiewanie kolęd przy wspaniałej, ogromnej i kolorowej choince oraz wizyta w kościele na pasterce. Wszystko to w atmosferze szumu morskich fal i przy akompaniamencie morskiego wiatru. Ponadto można wziąć udział w kuligu, który przewiezie gości brzegiem morza. Spędzając święta nad morzem, można zobaczyć morze i morski pejzaż w zupełne innym świetle niż latem.

Święta dla morsów

Jednym z pomysłu na Boże Narodzenie nad morzem może być kąpiel w przerębli. Taki seans, amatorzy zimnych kąpieli, mogą zrobić sobie w wigilię Bożego Narodzenia lub w samo święto Bożego Narodzenia. Ponadto gdy goście trafią do pensjonatów z basenami, saunami czy parkami wodnymi, mogą w świątecznej atmosferze wymoczyć się do woli i wybawić w wodze. Zarówno basenowej jak i chłodnej morskiej.

Pomysłów kilka jeszcze

Po mile spędzonej wigilii nad morzem, nadchodzą świąteczne dni. W trakcie, których można mile spędzić czas nad morzem. Obok spacerów, kuligów, marszów z kijkami, zjeżdżaniu na sankach, w przypadku śniegu można również robić ogniska nad brzegiem morza, piec na nich kartofle lub kiełbaski. Wszystko w atmosferze świątecznego nastroju, śpiewaniu kolęd wspaniałej świątecznej zabawy.

Dodatkowe atrakcje

Wszystko zależy również od pogody, na jaką trafi się podczas pobytu w Boże Narodzenie nad morzem. W tamtym rejonie jest wiele atrakcji, w których można wziąć udział. Ciekawym pomysłem na Boże Narodzenie nad morzem może być zwiedzanie latarni morskiej, wypłynięcie statkiem na morze, zwiedzane okolicznych nadmorskich miejscowości czy poszukiwania bursztynów i muszli na plaży.Rodzinne Boże Narodzenie nad morzem może być przyjemną rodzinną przygodą i mile spędzonym wspólnie czasem świątecznym. Ponadto morski klimat może doskonale wpłynąć na stan zdrowia wszystkich członków rodziny.