20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Na co zwrócić uwagę wybierając rurkę do nurkowania?

2 min read

Osoby, które w najbliższym czasie planują zakup nowej rurki do nurkowania powinny pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę nie tylko na cenę i wygląd. Ogromną rolę odgrywa oczywiście budowa i walory użytkowe. Pamiętać należy o tym, że rurka do nurkowania może wystarczyć na kilka lat, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości sprzęt.

Najważniejsze elementy warte uwagi

Przeglądając dostępne na rynku rurki do nurkowania warto zwrócić uwagę na ustnik. Największym zainteresowaniem obecnie cieszą się ustniki silikonowe. Producenci oferują modele uniwersalne i anatomiczne. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto sprawdzić kilka modeli dostępnych na rynku, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najlepszy model.

Ogromną rolę odgrywa również zawór zwrotny. Jest to jeden z tych elementów, który znacząco ułatwia oczyszczanie fajki z wody. Solidny zawór zwrotny jest obowiązkowym elementem fajki. Identycznie wygląda także sytuacja jeżeli chodzi o zawór labiryntowy. Mowa tutaj oczywiście o falochronie, który zamocowany jest na górnej części fajki. Głównym zadaniem zaworu labiryntowego jest oczywiście ochronienie przed zalaniem przez falę.

Cenne wskazówki

Dobra rurka do nurkowania spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy będzie wygodna. Osoby początkujące powinny pamiętać również o tym, aby wybrać fajkę, która jest łatwa do złożenia. W wielu sytuacjach doskonale sprawdzą się rurki, które będzie można szybko schować do kieszeni suchego skafandra.

Wysokiej jakości rurka do nurkowania to wydatek od 70 do 180 zł. Jeżeli chodzi o materiał to najbezpieczniejszym wyborem są rurki wykonane z elastycznego plastiku. Osoby, które nie znają się na sprzęcie do nurkowania powinny zakupu dokonać w specjalistycznych sklepach nurkowych. Unikać należy z kolei popularnych dyskontów sportowych, gdzie niestety jest bardzo niewiele dobrych jakościowo produktów.

Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z fachowego doradztwa sprzedawcy. Markowa fajka znacząco poprawi komfort nurkowania, dlatego też nie warto na niej oszczędzać. Na samym końcu warto wspomnieć również o tym, że producenci oferują specjalne rurki dla dzieci. Fajki dziecięce mają mniejszą średnicę i znacznie mniejszą długość.

Rurki do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.