20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Malownicze uzdrowisko

2 min read

Ustroń to od lat znane i cenione Polskie uzdrowisko górskie. Miejscowość otoczona koroną Beskidów z licznymi stokami narciarskimi, zabytkami czy ścieżkami edukacyjnymi budzi ogromną popularność wśród turystów zarówno zimą jak i latem. W dobie nadchodzącego sezonu letniego, wiele osób szuka noclegów w Ustroniu. Jeśli należysz do grona osób, które interesują się wypoczynkiem na południu Polski i zastanawiasz się między innymi nad Ustroniem koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Noclegi w Ustroniu

Ustroń to ciekawa miejscowość pod względem topografii terenu bowiem leży w długiej dolinie wciśniętej pomiędzy szczyty Beskidów. Sposoby spędzenia nocy są tu więc bardzo różne. W Ustroniu istnieje wiele pól namiotowych oraz kempingowych, które cieszą się coraz większa popularnością.

Najbardziej popularną formą są jednak noclegi w miejscach znanych jako apartamenty Ustroń. Są to najczęściej wille lub obiekty noclegowe utrzymane w pewnym standardzie jakości i konkurujące ze sobą cenowo. Apartamenty prześcigają się też w jakości krajobrazu jaki oferują z okien oraz dostępnością do najważniejszych atrakcji.

Ustroń apartament

Apartamentów w Ustroniu jest wiele, jednak różnią się jakością, ceną i dostępnością a przede wszystkim wielkością. Apartamenty małe oferują pewnego rodzaju kameralność, zacisze, większą dozę spokoju, lecz mniej luksusów i udogodnień. Apartamenty najbardziej prestiżowe to obiekty większe obłożone większym ruchem. Częstokroć te tak różne od siebie ośrodki, na przewodnikach turystycznych, oznaczone są tą samą nazwą – Ustroń apartament.

Jeśli naszym celem są kameralne noclegi w Ustroniu powinniśmy wybrać apartamenty w zachodniej części miejscowości. Kilka z nich oferuje rodzinne pokoje z ładnym widokiem na góry, należy jednak pamiętać, że otoczone są zwykłą zabudową sanatorium. W większości z tych obiektów standardem jest już obecność wszystkich potrzebnych mediów, darmowych parkingów czy choćby wifi. Zgodnie z opiniami klientów wyrażonymi na forach internetowych, apartamenty położone w zachodnich dzielnicach, oferują korzystny stosunek jakości do ceny dając zaciszny, spokojny nocleg.

Jeśli wakacyjne plany opierają się na pomyśle luksusowego spędzenia czasu przy dobrej dostępności do atrakcji uzdrowiska warto wybrać większe hotele. Obiekty te rozsiane są po całym terenie gminy Ustroń. Oferują one pokoje z obszernymi tarasami otwartymi na widok szczytów górskich. Dodatkowym atutem dużych hoteli jest obecność wewnątrz jacuzzi oraz wanien z hydromasażem co pozwala się odprężyć i zrelaksować po dniu pełnym turystycznych wrażeń. Wybierając duży hotel należy jednak liczyć się z brakiem kameralności i większą liczbą turystów.