19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Buty damskie na koturnie zawsze w modzie

2 min read

Pomysł na stworzenie butów damskich na koturnie narodził się już w starożytnej Grecji. Aktorzy grający w teatrze chcieli być bardziej widocznie dla publiczności. Koturny wykonywano wtedy z kilku warstw skóry. Po dziś dzień buty damskie na koturnie są doceniane przez kobiety. Są idealną alternatywną dla butów na obcasie, cienkiej szpilce.

Buty damskie na koturnie, czy na szpilce?

Warto w tym miejscu zastanowić się, dlaczego kobiety tak chętnie zakładają buty na podwyższeniu. Jest kilka powodów, otóż dodają one uroku, optycznie wyszczuplają i wydłużają nogi. To z kolei ma wpływ na elegancki wygląd. Szpilki jednak są znacznie mniej wygodne, i przeznaczone raczej na płaskie, równe podłoże. Wąski obcas na bucie i kostka brukowa zupełnie nie idą ze sobą w parze. Alternatywną są koturny, zwłaszcza szerokie są bardzo wygodne. Kobiety je uwielbiają, dlatego też projektanci butów wykorzystują koturn w różnego rodzaju obuwia.

Damskie buty na koturnie – wygodna i elegancja

Koturny powodują, że stopa jest stabilna w bucie. To połączenie wygody i elegancji. Projektanci zastosowali koturn w różnego rodzaju butach, od sportowych tenisówek, po letnie klapki, sandały, a także półbuty, czy zimowe kozaki. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie, a to dzięki tak bogatej kolorystyce i szerokiemu wyborowi. Kobieta może uzyskać smukłą sylwetkę, i jednocześnie nie czuć się skrępowana. Oczywiście nic nie zastąpi cienkiej szpilki, ale coraz więcej kobiet stawia na wygodę. W butach na koturnach można z całą pewnością wybrać się na spacer, natomiast w szpilach byłoby to trudne.

Do czego nosić buty na koturnie?

Buty na koturnie pasują niemal do każdej stylizacji, i to jest ich główna zaleta. Rozpoczynając od klapek, sandałów w czasie upalnych dni lata, a kończąc na spacerze w mroźne, zimowe dni. Oczywiście dużo zależy od szerokości i wysokości samego koturna, im szerszy tym wygodniejszy. W wersji sportowej pasują do zwykłych jeansów, a delikatne półbuty na koturnie także do sukienki. Koturn to uniwersalna propozycja dla każdej kobiety, która ceni wygodę i elegancję.