19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Czy na kupnie działki można zarobić?

2 min read

Pieniądze można zainwestować na wiele sposobów. Nie sztuką jednak jest je tylko zainwestować, ale zrobić to bezpiecznie i z zyskiem. Wiele osób decyduje się na inwestycje w nieruchomości. Powodzeniem cieszy się też kupno działek. Czy można na tym zarobić?

Jak zarobić na działkach w atrakcyjnych lokalizacjach?

Działki pod inwestycje w centrach dużych miast mogą okazać się sposobem na zarobienie niemałych pieniędzy. Działki takie mogą zostać po latach sprzedane pod budowę obiektów biurowych i handlowych.

Zysk w tym przypadku może być naprawdę spory, jednak trzeba się liczyć z tym, że koszty zakupu działki w atrakcyjnej lokalizacji są spore, co sprawia, że ten rodzaj inwestycji dostępny jest tylko dla nielicznych.

Działki z dala od centrów miast

Okazuje się, że zakup działki pod inwestycję możliwy jest również z dala od centrum miasta. Zarobić można również na oddalonych, malowniczo położonych terenach na przedmieściach.

Współcześnie grunty takie chętnie kupują deweloperzy, którzy za atrakcyjną działkę zapłacić mogą sporą kwotę. Kupców jednak trzeba szukać aktywnie. Znalezienie czegoś atrakcyjnego wymaga włożenia czasu i pracy, choć z całą pewnością jest to bardzo opłacalny typ inwestycji.

Czy można zarobić na działkach poza miastami?

Czy można zarobić na działce z dala od miasta? Można, choć działki pod inwestycję w takich lokalizacjach muszą spełnić jeden warunek. Ważne jest położenie blisko większych szlaków komunikacyjnych i węzłów drogowych.

Kupno działki przed wybudowaniem drogi może zwrócić się ze sporym zyskiem po kilku latach, jeżeli uda się ją sprzedać firmie budującej hale magazynowe.