19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Deszczownica a termostat – co warto wiedzieć?

2 min read

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu kabin prysznicowych bez wbudowanego termostatu. Ten często mały, aczkolwiek bardzo funkcjonalny detal zapewnia jeszcze wyższy komfort kąpieli i – co ważne – istotnie ogranicza zużycie wody. Co warto wiedzieć na jego temat?

Funkcjonalność termostatu

Jeśli deszczownica do kabiny podłączona jest do termostatu, to ustawienie określonej temperatury wody będzie dużo łatwiejsze. Urządzenie to składa się najczęściej z prostego mechanicznego (lub opcjonalnie elektronicznego) sterownika, a także pokręteł, za pomocą których można regulować temperaturę wody.

Dzięki temu strumień wypadający przez deszczownicę będzie charakteryzował się dużo stabilniejszą temperaturą, Co więcej, jej ustawienie do określonego poziomu będzie dużo łatwiejsze i mniej czasochłonne. Docenią to zwłaszcza te osoby, które chcą szybko wziąć prysznic w drodze do pracy.

Kto skorzysta, kto straci?

W zasadzie trudno wskazać osoby, które straciłyby na instalacji termostatu we własnej łazience. Z drugiej strony lista potencjalnych korzyści jest znacznie większa. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo wody, co przełoży się na koszty jej zużycia. Co więcej, szybka stabilizacja temperatury zmniejszy koszty jej ogrzewania.

Połączona z termostatem Deszczownica do kabiny to idealna propozycja dla tych osób, które ogrzewają wodę za pośrednictwem grzałki przepływowej. Ograniczenie zapotrzebowania na ciepło przełoży się bowiem na zużycie energii elektrycznej, co w przypadku tak „energożernych” urządzeń ma realne przełożenie na koszty.

Działanie termostatu

Obsługa termostatu jest banalnie prosta. Oczywiście wszystko zależy od tego, z jakim urządzeniem ma się do czynienia. Jeśli jest to prosty, mechaniczny sprzęt za 100 – 200 złotych, wystarczy tylko odpowiednio ustawić pokrętło. Jeśli jednak składa się on z zestawu czujek elektronicznych, obsługa urządzenia jest znacznie trudniejsza.

Podsumowując, termostat w połączeniu z deszczownicą do kabiny to idealny zestaw, który nie tylko pomaga szybciej zagrzać wodę do odpowiedniej temperatury, ale też zapewnia znacznie większe oszczędności pod kątem środków wydanych na wodę lub prąd.