20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Żarówka led e40 – co warto o niej wiedzieć?

2 min read

Każda prowadząca gospodarstwo domowe osoba wie, jak wiele uwagi trzeba poświęcić wybieraniu żarówek. Różnią się one przede wszystkim mocą, lecz również jasnością czy też jak się można łatwo domyślić gwintem. Jednym z najlepszych tego przykładów jest niestandardowa, bardzo charakterystyczna żarówka led e40. Czym się ona charakteryzuje, a także gdzie konkretnie jest stosowana?

Czym charakteryzuje się żarówka led e40?

Co oznacza e40? Jest to nic innego, jak tylko średnica gwintu, w który dana żarówka została wyposażona. Oznacza to, że jego średnia wynosi 40 mm. Jak można więc bez trudu zauważyć, jest to naprawdę dużą wartość, ponieważ najpopularniejsze powszechnie stosowane w domach żarówki posiadają gwint e27, czyli znacznie mniejszy.Z jakiego powodu stosowany jest w tej żarówce tak duży gwint? Powodem jest oczywiście możliwość przepuszczenia przez niego znacznie większego prądu, a to oznacza, że taka żarówka może osiągnąć o wiele wyższą moc, a co za tym idzie również jasność święcenia. Żeby się o tym przekonać, wystarczy tylko spojrzeć na pudełko takiej żarówki, na którym bez trudu da się znaleźć informacje, że ma ona moc nawet 60 W. Biorąc pod uwagę, że zwykle domowe żarówki led mają co najwyższej 10 W, moc modelu e40 jest naprawdę ogromna.

Gdzie stosowane są żarówki led e40?

Jak więc widać, w przypadku tego typu żarówki ma się do czynienia z czymś naprawdę niezwykłym. Nic więc dziwnego, że od razu ciśnie się na usta pytanie, gdzie taka żarówka jest stosowana. W końcu w warunkach domowych może być to trudne. Po pierwsze w domu mało kto ma tak duże gwinty, aby taką żarówkę w nie wkręcić. Po drugie i chyba najważniejsze, mało komu potrzebna jest np. w kuchni czy też salonie tak ogromna moc żarówki.Ewidentnie więc widać, że nie jest to żarówka wewnętrzna. Wnioski są słuszne, ponieważ model led e40 najczęściej używany jest w oświetleniu ulicznych. Ma się ono charakteryzować maksymalną jasnością i zadanie to realizowane jest idealnie. O zewnętrznym zastosowaniu świadczy także cena takiej żarówki, która bez trudu przekracza nawet 300 złotych za sztukę.