20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Zakup kabiny prysznicowej z hydromasażem – o czym pamiętać?

2 min read

Planujesz zainwestować w kabinę prysznicową z hydromasażem? Jakość postaw na pierwszym miejscu, gdyż tylko taka inwestycja ma sens! Decyzja nie powinna zostać podjęta zbyt pochopnie, gdyż grozi to wyrzuceniem gotówki w błoto. Warto pamiętać, że płacimy nie tylko za sanitariaty, ale również ich fachowy montaż. Potrzebujesz kilku sprawdzonych wskazówek? Znajdziesz je w dalszej części wpisu.

Wysoka jakość dysz

Kabina prysznicowa z hydromasażem spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie profesjonalnie zaprojektowana. Ogromne znaczenie ma rozmieszczenie dysz – muszą one znajdować się we właściwym położeniu, tak aby masaż stał się czystą przyjemnością. Kolejną kwestią jest ich jakość, ponieważ słabej jakości komponenty szybko stracą pierwotne właściwości, a ich wymiana nie należy do tanich.

Należy zrezygnować z kabiny prysznicowej z hydromasażem, która została wyposażona w zbyt małe dysze. Średnica ma znaczenie, gdyż jest to parametr bezpośrednio wpływający na skuteczność wykonywanego masażu.

Dostępność części zamiennych

Ci, którzy mają w planach zakup kabiny prysznicowej z hydromasażem, powinni pamiętać o sprawdzeniu dostępności części zamiennych. Ważne, aby urządzenie nie było zbyt drogie w eksploatacji. Im łatwiejszy dostęp do wymiennych elementów, tym tańsza konserwacja lub naprawa. Problem może pojawić się w przypadku, gdy w zakupionym modelu zamontowano podzespoły nieznanego pochodzenia.

Najrozsądniej zainwestować w kabinę prysznicową z hydromasażem oferowaną przez cenionego producenta. Jest to najbezpieczniejsza opcja, która chroni przed zmarnowaniem gotówki.

Wytrzymały brodzik

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany brodzik. Podstawą jest, aby był on wytrzymały, odporny na zarysowania oraz zmienne temperatury. Należy wziąć pod uwagę, że Kabina prysznicowa z hydromasażem jest intensywnie użytkowana, a więc powinna być wyjątkowo mocna.

Nie warte uwagi są brodziki z taniego i słabego poliestru. O wiele lepiej sprawdzają się akrylowe odpowiedniki, które są przystosowane do specyficznych warunków eksploatacji.