19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Dlaczego dobrze dobrana kołdra poprawia jakość snu?

2 min read

Każdy powinien mieć w swoim domu kołdrę, pod którą dobrze mu się śpi. Każdy, kto jeszcze jej nie ma, powinien odwiedzić sklep z kołdrami i wybrać model najlepszy dla zaspokojenia własnych potrzeb. Dobrze jest więc pamiętać, że wybór dobrej pościeli jest bardzo ważny. Dlaczego może on wpłynąć na poprawę jakości snu? Dlaczego przemyślane zakupy w sklepie z pościelą to zawsze dobry pomysł?

Komfort termiczny

Sklep z pościelą ma w swojej ofercie kołdry i pościele wykonane z różnych materiałów i przeznaczone do używania w różnych warunkach. Wiąże się to z bardzo dużym wyborem. Jednak właśnie dzięki temu w asortymencie sklepu można znaleźć coś odpowiedniego dla każdego. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy kołdra jest przeznaczona na lato, czy zimę. Również niektóre materiały pościelowe lepiej sprawdzają się w określonych porach roku, np. satyna będzie lepsza latem, a flanela – jesienią. Warto zasugerować się własnymi upodobaniami i tym, jaką temperaturę sypialni preferujemy. W zależności od tego można dobrać kołdrę, która pozwoli cieszyć się komfortem termicznym.

Bez alergenów

Sklep z kołdrami sprzedaje różne kołdry – od tych z wypełnieniem naturalnym np. z gęsiego pierza aż po syntetyczne materiały. Część z nich jest przeznaczona dla alergików. Jak łatwo się domyślić – używanie takiej antyalergicznej kołdry przez kogoś, kto na co dzień zmaga się z alergiami, może być strzałem w dziesiątkę i zdecydowanie ułatwi wypoczynek. Oczywiście sama kołdra nie walczy z alergiami, ale może zmniejszyć (lub zlikwidować całkowicie) nasilenie objawów związanych z kurzem i roztoczami gromadzącymi się na tradycyjnej pościeli. To przecież właśnie one są jednym z najczęstszych powodów alergii oddechowych.

Poduszki sklep

Sklep z pościelą często też sprzedaje poduszki. Nie powinno to nikogo dziwić, bo dobrze dobrane poduszki zdecydowanie ułatwiają zasypianie i poprawiają komfort snu. To przede wszystkim kwestia zapewnienia odpowiedniej pozycji szyjnemu odcinkowi kręgosłupa oraz ramionom. Poduszki sklep powinien oferować na tyle duży wybór, by każdy znalazł w jego asortymencie poduszkę odpowiednią do swoich potrzeb. Warto też pamiętać o poduszkach ergonomicznych wykonanych z pianki, która zapamiętuje kształt i ciężar ciała. Dobrą praktyką jest wybieranie właśnie ich przy wszelkich problemach i bólach pleców.