16 kwietnia, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Dlaczego warto wybrać poduszkę profilowaną?

2 min read

Jak zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen? Jednym z elementów, które mają ogromny wpływ na komfort nocnego wypoczynku, jest poduszka. Powinna zapewniać oparcie, musi umożliwiać przyjęcie naturalnej, wygodnej pozycji. Alternatywą dla klasycznych modeli są nowoczesne profilowane poduszki, uważane za najzdrowsze dla kręgosłupa.

Czym są poduszki profilowane?

Poduszki profilowane, inaczej nazywane również ortopedycznymi, zostały zaprojektowane tak, by zapewniać ciału maksymalnie naturalną, bezpieczną i wygodną pozycję. Dawniej stosowane były głównie w szpitalach. Korzystali z nich pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Dziś są sprzedawane w większości sklepów z tekstyliami i coraz chętniej kupowane do domu.Profilowana poduszka wykonana jest ze specjalnej pianki dopasowującej się do kształtu ciała. Zapewnia optymalne podparcie, zapobiega bólom kręgosłupa, ma działanie łagodzące wszelkie powstałe już dolegliwości bólowe.

Poduszka ortopedyczna – największe zalety

Popularność poduszek profilowanych nie jest przypadkowa. Coraz więcej osób przekonuje się, że specjalna, opracowana przez ortopedów poduszka rzeczywiście „działa”, to znaczy szybko poprawia jakość snu i likwiduje ból kręgosłupa. Podstawową zaletą poduszki ortopedycznej jest dopasowywanie się do potrzeb użytkownika – poduszka zmienia swoją twardość i elastyczność zależnie od postury danej osoby i przyjmowanej przez nią pozycji snu. Jest sprężysta, zapewnia stabilne oparcie, wymusza przyjęcie najbardziej ergonomicznego ułożenia ciała. Zapobiega powstawaniu wad postawy, likwiduje ból kręgosłupa, przyspiesza regenerację po urazach. Jest polecana zwłaszcza osobom z wadami postawy, z dyskopatią, ze zwyrodnieniami czy z bezsennością.

Jak wybrać i gdzie kupić odpowiednią dla siebie poduszkę profilowaną?

Poduszki profilowane sprzedawane są w wielu sklepach z tekstyliami do sypialni. Największy wybór oferują jednak sklepy specjalizujące się w tego typu produktach, działające głównie w sieci.Wybierając poduszkę ortopedyczną, warto postawić na najwyższą jakość – sięgnąć po produkt renomowanego producenta, wykonany z dobrej jakości, sprężystego materiału. Ważne jest dopasowanie poduszki do postury oraz pozycji spania – w sklepach obok klasycznych poduszek dla śpiących na plecach czy na boku, dostępne są również poduszki z pianki memory dla osób śpiących na brzuchu.

Poduszki profilowane dostępne są w ofercie Vege Home.