19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Dobry i sprawdzony program do faktur

2 min read

Faktura jest najważniejszym dokumentem sprzedażowym w każdym przedsiębiorstwie niezależnie od specyfiki branży czy liczby pracowników. Faktury wystawia zarówno drobny sprzedawca warzyw czy owoców, jak i duży warsztat samochodowy mający kilka oddziałów i zatrudniający kilkadziesiąt osób.

Jak wesprzeć proces fakturowania?

Aby zoptymalizować proces wystawiania faktur wystarczy zakupić sprawdzony i dobry program do faktur. Usprawni on cały proces sprzedażowy, ułatwi pracę osób odpowiedzialnych za generowanie dokumentów sprzedażowych oraz zredukuje lub wyeliminuje wszystkie błędy, które są niezwykle częste.Program do faktur powinien z zasady umożliwiać generowanie różnych rodzajów dokumentów: faktur zaliczkowych, korygujących, VAT, not księgowych.Powinien też posiadać funkcjonalność naliczania rabatów, automatycznego pobierania kontrahentów z bazy GUS czy wystawiania tzw. faktur cyklicznych.

Korzyści płynące z programu do faktur

Korzyści z dobrego programu do faktur jest wiele. Jedną z nich jest bieżąca aktualizacja przepisów prawa podatkowego, która zdejmuje z przedsiębiorcy i jego pracowników obowiązek bieżącego śledzenia wszelkich zmian w ustawach czy kodeksach. Automatyczne zaczytywanie takich zmian i ich bieżąca aktualizacja to bez wątpienia najważniejsze wyznaczniki dobrego programu fakturującego.Ważne jest też indywidualne dopasowanie programu do faktur do przedsiębiorcy. Mowa tutaj o personalizowanej czcionce, układzie strony, logo firmy czy specjalnych formach rozliczenia w różnych walutach.Nie bez znaczenia jest też intuicyjność programu do faktur. Jasne komunikaty i prosta nawigacja pozwalają na bezproblemową obsługę programu nawet przez osoby niewykwalifikowane i nieznające przepisów prawa podatkowego.

Jak znaleźć dobry program do faktur?

Zdecydowanie najlepiej polegać na opinii kolegów po fachu, którzy mogą zarekomendować dobry i sprawdzony program. Trzeba jednak zawsze uwzględnić specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej, ponieważ nieco inną funkcjonalność będzie miał program dla warsztatu samochodowego, a inną dla sklepu z branży tekstylnej.Dobra wiadomość jest też taka, że na rynku jest bardzo wiele różnych programów do fakturowania i bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.