19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak wyjść z długów?

2 min read

Pojęcie upadłości konsumenckiej stało się bardzo popularne w ostatnich miesiącach. Dla wielu osób jest to jedyna szansa, aby rozwiązać swoje problemy finansowe.

Droga do problemów finansowych

Niektórzy ludzie absolutnie nie potrafią zarządzać swoimi finansami, wynika to najczęściej z braku odpowiednich nawyków i edukacji finansowej. Być może rodzice nie potrafili przekazać dzieciom wiedzy w tym temacie, być może w domu rodzinnym też żyło się, mówiąc kolokwialnie, od pierwszego do pierwszego.

Przytłaczające problemy finansowe mogą doprowadzić do chęci brania pożyczek. Jeśli bank nie chce udzielić kredytu, pojawia się pomysł zwrócenia się do instytucji, która udziela tak zwanych chwilówek. Parabanki nie powinny być jednak alternatywą dla korzystania z bankowych kredytów.

Jak ogłosić swoją upadłość?

Proces ogłoszenia upadłości konsumenckiej powinien być prowadzony przez dobrego prawnika, które podpowie skuteczne rozwiązania. Człowiek, które nie ma wiedzy z zakresu prawa, nie jest w stanie samodzielnie przygotować odpowiednich pism, tylko w oparciu o wiedzę dostępną w Internecie.

Prawnik doradzi co i jak mówić przed sądem, by zwiększyć swoje szanse na sukces. Upadłość konsumencka a brak majątku to trudna sytuacja, ale można ją rozwiązać.

Krok przed samobójstwem

Czy każdy człowiek może pozwolić sobie na ogłoszenie upadłości konsumenckiej? Takie sytuacje zawsze są rozpatrywane przez sąd i dotyczą tylko osób fizycznych, to znaczy takich, które nie prowadzą swoich firm. Problemy finansowe doprowadziły już niejednego człowieka do alkoholizmu, hazardu, nawiązania kontaktu z niewłaściwymi ludźmi, a w konsekwencji do samobójstwa.

Warto zapobiegać takim sytuacjom i w razie jakichkolwiek symptomów niewypłacalności czym prędzej skonsultować się z prawnikiem, który pomoże wyjść z długów. Czasem wystarczy podpisanie ugody, a czasem trzeba będzie rozpocząć procedurę ogłoszenia upadłości. Upadłość konsumencka a brak majątku nie jest sprawą z góry przegraną. Trzeba tylko dobrze ją poprowadzić.