20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Domy opieki – pomoc dla chorych na Alzheimera

2 min read

Choroba Alzheimera dotyka osoby starsze. To schorzenie neurodegradacyjne, które stopniowo prowadzi do powstawania nieodwracalnych zmian w mózgu. Chorzy wymagają wówczas szczególnej opieki. Mogą zapewnić ją domy opieki mazowieckie również posiada nowoczesne ośrodki dla chorych na Alzheimera specjalizujące się w dostarczaniu takiego wsparcia.

Senior z chorobą Alzheimera

Pierwszymi objawami choroby Alzheimera są trudności w przypominaniu sobie dawnych zdarzeń. Następnie, dochodzą do nich również inne objawy, w tym agresja, apatia, zmiany nastroju, coraz większe trudności z radzeniem sobie z obowiązkami życia codziennego.

Niestety, medycyna nie zna jeszcze skutecznego leku na tę chorobę. Stosuje się leczenie objawowe. Również bardzo ważne jest zapewnienie choremu odpowiedniej pomocy na co dzień, ponieważ nawet najprostsze czynności mogą stać się wtedy dużym wyzwaniem.

Domy opieki wsparciem dla chorych na Alzheimera

Bliscy często decydują się na samodzielną opiekę nad chorą na Alzheimera osobą. Niestety, niekiedy jest to bardzo wymagający obowiązek, który z czasem może stać się nadmiernym obciążeniem. Wówczas warto rozważyć domy opieki Warszawa jest jednym z miast, gdzie także można z nich skorzystać.

Dla osób chorych na opisywaną dolegliwość zdecydowanie najlepsze są specjalne ośrodki dla chorych na Alzheimera. To właśnie tam mogą oni skorzystać z kompleksowego wsparcia, które obejmuje nie tylko opiekę pielęgniarską i lekarską oraz wyżywienie, lecz również specjalne terapie i aktywności dla seniorów, odpowiednią architekturę dostosowaną do ich potrzeb.

Pomoc dzienna i pobyty stałe

Dzisiaj domy opieki mazowieckie oraz w innych regionach kraju mogą zaoferować chorym oraz ich bliskim zarówno pobyty stałe, jak również pomoc dzienną.

Pobyty stałe rekomendowane są wtedy, gdy senior wymaga ciągłej pomocy. Wówczas ośrodek dla chorych dla Alzheimera może ją zaoferować. Z kolei pobyty dzienne są polecane wtedy, gdy rodzina nadal chce, aby senior mieszkał z nimi w domu, lecz nie ma czasu na całodzienną opiekę.

Podsumowując, gdy diagnozowana jest choroba Alzheimera, wówczas, wraz z jej postępem, nieocenione może stać się wsparcie oferowane przez domy opieki Warszawa ma także specjalne ośrodki dla seniorów z tą dolegliwością.