19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Euro paleta

2 min read

Najbardziej popularną paletą jest paleta epal. Wykonana z drewna litego i dokładnie opisana i oznakowana jest najczęściej wykorzystywaną platformą w transporcie i logistyce. Produkcja palet epal jest bardzo rozwinięta i rozpowszechniona. W celu utrzymywania wciąż tych nowych standardów w produkcji powstało Stowarzyszenie Epal Polska.

Czym jest Epal Polska?

Epal Polska to związek wszystkich producentów palet drewnianych. Ponadto w szeregach związku znajdują się także firmy, które odpowiadają za naprawę poszczególnych palet Euro. Taka organizacja powstała w celu zagwarantowania jak najwyższych standardów w produkcji towaru, który ma spełniać wszelkie określane wymogi i standardy.

Ma doskonałą współpracę z audytorską firmą, jak i z całym szeregiem organizacji logistycznych i użytkownikami palet Euro. Dzięki temu produkt typu paleta Epal nigdy nie traci na swojej jakości, jest naprawiany i produkowany według ściśle określonych norm.

Misja Epalu Polska

Związek ma swoją misję, którą skutecznie realizuje przez wiele lat. Na świecie wciąż zachodzi wiele zmian globalnych, strukturalnych i ekonomicznych. Wszystkie one, w pewnym sensie, mają wpływ na produkcję europalet. Dlatego Epal pomaga wszystkim producentom europalet w utrzymaniu konkretnych standardów. Robi to poprzez systematyczne kontrole oraz organizację określonych szkoleń. Europaleta ma zawsze pozostać europaletą i jest to główne zadanie danego stowarzyszenia.

Określona strategia

Produkcja palet epal ma produkować ściśle określony towar. Paleta taka ma swoje określone wymiary 800 x 1200 cm, wykonana jest z drewna litego, jej wsporniki zaś zrobione są z drewna mielonego. Na każdym produkcie znajduje się określone oznakowanie, które informuje, że jest to paleta Euro.

Związek zrzeszający producentów ściśle współpracuje z organizacjami logistycznymi oraz z wszystkimi użytkownikami i producentami europalet. Promuje markę i informuje o konkretnych symbolach, które na takich produktach powinny się znajdować, ponadto oferuje i proponuje wszystkie określone typy europalet. Tego typu promocja i ochrona jakości sprawia, że nic nie wpływa na zmianę danego produktu.

Dlaczego euro paleta?

Euro paleta jest popularną platformą transportową. Jej konkretne wymiary powodują, że w pełni można zagospodarować każdą powierzchnię transportową, jak i magazynową.