19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Główne zalety skrzyniopalet

2 min read

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się skrzyniopalety składane, które pasują idealnie do transportu owoców, warzyw oraz produktów sypkich.

Zalety produktu

Ich główną zaletą jest konstrukcja, która umożliwia złożenie skrzyni nawet w kilka sekund. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsce w samochodzie dostawczym lub magazynie. Zalety skrzyniopalet sprawiają, że coraz więcej przedsiębiorców oraz firm zaczyna interesować się takimi produktami.

Przechowywanie skrzyniopalet

Skrzyniopaleta składana posiada z reguły małą wagę, która w połączeniu z wysoką wytrzymałością sprawia, że jest to niemal produkt idealny. Wiele osób decyduje się również przechowywać w skrzyniopaletach produkty spożywcze z krótką datą do spożycia. W przypadku transportu żywności nie ma bezpieczniejszej opcji niż skrzyniopalety. Niektóre skrzynie można składać częściowo, a inne całkowicie. Wszystko zależy od rodzaju konstrukcji jaka została zastosowana. Czyszczenie skrzyniopalety składanej jest bardzo szybkie i przyjemne, ponieważ ich powierzchnia wykonana jest z gładkich materiałów. Warto pamiętać, że na rynku dostępne są zarówno skrzyniopalety drewniane jak i plastikowe, jednak zdecydowanie lepszym wyborem są modele wykonane z plastiku. Posiadają większą wytrzymałość i są w stanie wytrzymać nacisk 600 kg. Jednak przyczyna, która zadecydowała o wzroście popularności skrzyniopalet składanych jest inna.

Produkcja skrzyniopalet

Do ich stworzenia wykorzystany został polietylen o dużej gęstości. Dzięki temu do ich czyszczenia można użyć pary, która jest niezwykle higieniczna i likwiduje wszystkie zanieczyszczenia oraz mikroorganizmy. Nie przepuszczają wilgoci oraz kwasów i zasad i dlatego niemal wszystkie branże i firmy mogą znaleźć zastosowanie dla tych skrzyń. Dzięki dużej odporności na warunki atmosferyczne skrzyniopalety mogą być spokojnie przechowywane w chłodniach. Produkcja skrzyniopalet plastikowych powstaje przebiega w specjalnych formach, które są polerowane. Skrzyniopalety są tam pod dużym naciskiem formowane. Warto pamiętać, że taki sposób sprawia, że są one idealne pod względem wymiaru oraz wytrzymałości. Korzystając ze skrzyniopalety musimy mieć pewność, że jest ona w stanie wytrzymać dany ładunek. Zastosowanie wytrzymałych materiałów powoduje, że takie skrzynie mają bardzo długą żywotność.