19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Istotne zabiegi modelowania twarzy

2 min read

Nie każdy z nas jest zadowolony z wyglądu swojej twarzy. Wraz z wiekiem pojawia się bowiem na niej obwisła skóra oraz opadające fałdki, które to nie wyglądają zbyt estetycznie. Jeśli stosowane kremy zawodzą, to wówczas z pomocą przychodzą niezwykle skuteczne zabiegi odmładzające, które to skutecznie redukują zmarszczki oraz poprawiają wygląd rysów twarzy.

Medycyna estetyczna, a modelowanie twarzy

Medycyna estetyczna to wciąż rozwijająca się na szeroką skalę dziedzina. Jej dynamiczny rozwój w ostatnich latach sprawił, że dziś gabinety medycyny estetycznej są oblegane przez tysiące osób chcących cieszyć się pięknym oraz młodym wyglądem.

Dziś kosmetolodzy oraz chirurdzy oferują mnóstwo zabiegów, które to skutecznie modelują nie tylko twarz, lecz także całe ciało. Na jaki zatem zdecydować się zabieg, aby twarz była estetyczna, piękna oraz młoda przez długie lat naszego życia?

Modelowanie twarzy z użyciem fali ultradźwiękowych

Od pewnego czasu modelowanie twarzy odbywa się bardzo często przy pomocy fali ultradźwiękowych. Do przeprowadzania takiego nieinwazyjnego liftingu twarzy wykonywany jest niezwykle skuteczny sprzęt. Podczas tego zabiegu dochodzi do skutecznego pobudzenia procesów regeneracyjnych skóry, dzięki czemu staje się ona jędrna, napięta oraz elastyczna.

Ważną zaletą tego zabiegu jest to, że można go wykonywać niezależnie od pory roku, a po wyjściu z gabinetu niewymagany jest okres rekonwalescencji. Pacjent od razu może powrócić do wykonywania codziennych zajęć. Podczas zabiegu pobudzone zostają procesy regeneracyjne skóry, a to poprzez działanie fali ultradźwiękowej. Dzięki temu cera staje się jędrna, odpowiednio napięta i elastyczna.

Kwas hialuronowy – doskonała korekta twarzy

Kwas hialuronowy jest coraz powszechniej wykorzystywany do korygowania rysów twarzy. Podczas wykonywania zabiegu preparat ten jest wstrzyknięty w poszczególne obszary twarzy. Jego zadaniem jest wypełnienie ubytków w tkance tłuszczowej oraz istniejących zmarszczek.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pozwala na życzenie pacjenta na podniesienie policzek, uwydatnienie kości policzkowych oraz wypełnienie bruzdy nosowo-wargowej. Dzięki temu twarz wygląda znacznie młodziej, a skóra jest elastyczna, jędrna oraz pozbawiona wszelkich niedoskonałości.

Niezwykle ważny jest fakt, że wykonanie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Tego typu zabiegi są bowiem przeprowadzane przez doświadczonych lekarzy, a użyte preparaty są zawsze wysokiej jakości.