19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak poprawnie używać kremu BB?

2 min read

Jest lekki i przyjemny w użyciu. Zastępuje spływające z twarzy podkłady i kremy – krem BB to kosmetyk zasługujący na prawdziwe wyróżnienie! Jeżeli wciąż go nie masz, koniecznie udaj się po niego do drogerii, ale najpierw dowiedz się jeszcze, jak go poprawnie używać, by osiągać znakomite efekty i wyglądać jeszcze lepiej.

Prawidłowa metoda aplikacji

Teoretycznie mogłabyś nałożyć ten produkt palcami, tak jak to robisz ze zwykłym kremem do twarzy, ale jednak lepszy i bardziej estetyczny efekt osiągniesz z pomocą specjalnej gąbeczki. Kupisz ją już za kilkanaście złotych. Dzięki niej twój makijaż stanie się bardziej schludny. Musisz tylko namoczyć gąbeczkę pod wodą i starannie ją odsączyć, a następnie nanieść nią niewielką ilość kremu BB na twarz.

Gdy produkt pojawi się już na skórze, zacznij go powoli wklepywać. Miejsce po miejscu delikatnie przyciskaj gąbeczkę do twarzy i przesuwaj ją dalej, by równomiernie rozprowadzić produkt na całej jej powierzchni. Nie wykonuj ciągnących ruchów. Krem zaprezentuje się najlepiej, gdy zostanie wklepany.

Najważniejsze właściwości kremu BB

Dokładnie rozprowadzony na twarzy krem od razu odmieni twój wygląd. Skóra twojej twarzy nabierze ładnego i przede wszystkim równomiernego kolorytu, a także stanie się pięknie rozświetlona, dzięki czemu ty będziesz wyglądać na wypoczętą i gotową do działania.

Mimo iż kremy typu BB są delikatniejsze i lżejsze od podkładów, niektóre z nich potrafią nawet lepiej radzić sobie z maskowaniem niedoskonałości. Niech nie zmyli cię ich nazwa. Porządny krem BB zasmakuje każdy wyprysk na twarzy, a przy okazji nie doprowadzi do zatkania porów, co mogłoby się skończyć wykwitem nowych pryszczy.

Prawidłowa metoda usuwania kremu BB

Gdy już dzień się zakończy i rozpoczniesz swoją wieczorną pielęgnację, nie zapomnij o dokładnym zmyciu kolorowego kosmetyku z twarzy. Przeważnie kremy BB zawierają przynajmniej niewielką ilość silikonu, który jest o tyle niefajnym związkiem, że często nie da się go zmyć zwykłymi mleczkami. To jak się go pozbyć?

Sięgnij po płyny do demakijażu wzbogacone różnymi olejkami. Zawarty w nich tłuszcz poradzi sobie z rozpuszczeniem silikonu, którego resztki usuniesz później podczas zwyczajowego mycia twarzy płynem.

Kremy bb dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl