19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak przygotować kawę z pianką?

2 min read

Kawa to jeden z najbardziej lubianych i najczęściej serwowanych napojów. Wielu nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki małej czarnej, choć jeszcze częściej wybieraną wersją jest kawa z dodatkiem mleka. Jak przygotować profesjonalną białą kawę? Jak uzyskać efekt pianki bez użycia ekspresu?

Kawa z pianką – smaczna i elegancka

Jednym z najczęściej serwowanych na świecie napojów jest kawa. Ta występuje w wielu wersjach: od pobudzającego espresso, przez klasyczną małą czarną, po kawę z dodatkiem mleka. Ta ostatnia cieszy się ogromną popularnością ze względu na delikatny, aksamitny smak i subtelną słodycz, którą nadaje jej mleko. Szczególną odmianą białej kawy są kawy z pianką – puszysta chmurka na powierzchni nie tylko doskonale się prezentuje, ale też wspaniale smakuje. Kawa z pianką jest bardzo elegancka, zwłaszcza podawana w specjalnych, wysokich szklankach. Idealnie nadaje się na spotkania z przyjaciółmi czy elegancki deser towarzyszący jakiejś uroczystości.

Spieniacz do mleka – gadżet, który pomoże przygotować profesjonalną kawę z pianką

Nie trzeba być baristą, by przygotować aksamitną białą kawę z pianką. Obejdzie się również bez drogiego sprzętu. Wystarczy poznać kilka trików, żeby cieszyć się ulubionym napojem na co dzień.Przede wszystkim przyda się niewielki, ale praktyczny gadżet w postaci specjalnego spieniacza. Spieniacze do mleka potrzebują kilkunastu-kilkudziesięciu sekund, żeby mleko zamienić w puszystą, białą chmurkę, którą można dodać do kawy. Wytwarzają specjalny ruch, dzięki któremu napowietrzają ciecz, a ta zmienia swoją konsystencję. Prawidłowo posługują się spieniaczem, można w domowych warunkach i niskim kosztem przygotować smaczną kawę z idealnie spienionym mlekiem.

Gdzie kupić dobrej jakości spieniacz do mleka?

Spieniacze do mleka oferuje większość sklepów z akcesoriami do kuchni. Szczególnie duży wybór można znaleźć w sklepach internetowych, zwłaszcza tych specjalizujących się w kawie i służących do jej przygotowywania gadżetach. Szukając odpowiedniego spieniacza do mleka, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i sposób zasilania. W sklepach dostępne są bardzo różne modele: od ręcznych spieniaczy, po nieco większe urządzenia, w których mleko spieniane jest automatycznie.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.