19 lipca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak przygotować się na wakacje z psem?

2 min read

Kiedy zbliża się okres wakacyjny, to wiele właścicieli psów zastanawia się nad wyjazdem wraz ze swoim czworonożnym pupilem. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak przygotować się na wakacje z psem i co należy ze sobą zabrać. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz pupil będzie mógł spędzić z nami aktywnie i bezpiecznie wyjazd wakacyjny.

Co należy ze sobą zabrać, gdy jedziemy na wakacje z psem?

Przede wszystkim należy zabrać ze sobą smycze i szelki, dzięki czemu możemy wybrać się z psem na spacer bez obawy, że ucieknie. Dobrze jest też mieć miseczki na karmę i wodę. Jeśli pies śpi w legowisku, to dobrze jest również spakować takie legowisko, przez co pies będzie miał swoje miejsce na spanie.

Jak należy się przygotować na takie wakacje z czworonogiem?

Warto zabezpieczyć psa przed kleszczami i podać mu środki przeciwkleszczowe, które można nabyć u weterynarza. Pies musi mieć również zrobione wszystkie szczepienia, zwłaszcza jeśli jedzie się za granicę. Dobrze jest też zabrać ulubione zabawki psa, by mógł się nimi bawić w nowym miejscu.

Co wynająć, gdy jedziemy na wakacje ze swoim pupilem?

Jeśli piesek jest grzeczny i nie hałasuje, to swobodnie można wynająć mieszkanie lub apartament. Gdy jednak pies jest dużej rasy lub zdarzy mu się głośno i długo szczekać, zwłaszcza jeśli nie ma w pomieszczeniu właścicieli, to lepszym wyborem jest domek z ogródkiem. Dzięki temu piesek może się wybiegać przez cały dzień.

Kiedy rezerwować wyjazd wakacyjny z psem?

Dobrze jest wynająć apartament lub domek z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będzie dostępny taki pokój czy domek, który odpowiada naszym standardom. Jeśli wybieramy się do miejscowości, które są oblegane, to zaleca się robić rezerwacje już nawet w okolicy marca lub kwietnia.

Wakacje z psem to duża odpowiedzialność, jednak wiele właścicieli zwierząt już ma swoje miejsca, do których wracają. Dobrze jest wybierać takie miejsca na spędzenie wakacji, w których pies może czuć się swobodnie i bezpiecznie, dzięki czemu nie będzie z nim żadnych problemów.