19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak serwować lody latem ?

2 min read

Kiedy nadchodzi lato, miłośnicy zimnych deserów zacierają ręce. Przepyszne desery lodowe aż proszą się, żeby je przyrządzić w najbardziej upalne dni. Warto jednak wiedzieć o tym, że zwykłe ułożenie lodów w kubeczku nie wystarczy. Dobrze jest zaopatrzyć się w specjalnie kubeczki na lody, aby móc zaskakiwać finezyjnymi i wyrafinowanymi deserami. Będą one nie tylko cieszyć oczy, ale także podniebienie!

Jakie kubeczki do lodów wybrać?

Wystarczy dokładnie przejrzeć oferty sklepów internetowych, by przekonać się, że miseczki na lody oraz kubeczki do lodów są towarami ogólnie dostępnymi. Propozycji jest tak wiele, że naprawdę ciężko zdecydować się na jedną konkretną. Kubeczki na lody potrafią przybierać najróżniejsze, nawet najbardziej fantazyjne kształty – mają również różne wielkości, dzięki czemu każdy klient może wybrać taką propozycję, która najbardziej mu odpowiada.

Jeśli chodzi o cenę kubeczków na lody, to czasem wynosi ona zaledwie kilka złotych za sztukę – mowa tutaj o modelach wykonanych z plastiku. Najdroższe propozycje, wykonane z kolorowej ceramiki bądź szkła, potrafią osiągać o wiele wyższe ceny. Na szczęście bogactwo wzorów i kolorów jest tak duże, że niezależnie od swoich możliwości finansowych, każdy będzie w stanie wybrać takie kubeczki na lody, które najbardziej mu odpowiadają.

W jaki sposób serwować desery lodowe?

Osoby, które nie mają pomysłu na to, jak podawać lody latem, mogą poszukać inspiracji w internecie. Nie brakuje tutaj bowiem pomysłów na najbardziej fantazyjne desery lodowe, które wbrew pozorom, są bardzo łatwe w przygotowaniu.

Generalnie – do lodów pasuje niemal wszystko. Lubią się one z kolorowymi posypkami, owocami, bitą śmietaną, polewami oraz czekoladą. Najbardziej ambitni kucharze mogą spróbować przyrządzić lody płonące lub też nawet smażone! Są to desery które z pewnością wymagają nieco wprawy, jednak bez wątpienia wywierają ogromne wrażenie.

Podsumowując, warto nieco zaangażować się w przygotowywanie deserów lodowych, by zaimponować swoim gościom. Nie wymaga to wiele czasu, ale połączenie przepysznych lodów i atrakcyjnych kubeczków na lody z pewnością podbije serce niejednego smakosza.