19 maja, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Jak używać trawersów?

2 min read

W obecnym świecie transport ma bardzo ważne znaczenie i wiele przedsiębiorstw nie może się obejść bez niego. Transport nieco większych ładunków, o nietypowej masie lub kształcie, zawsze bywa nieco problematyczny. Firmy transportowe muszą wychodzić naprzeciw wymaganiom klientów, którzy czasem chcą przetransportować nietypowy ładunek. Transport bliski to podnoszenie, przenoszenie i opuszczanie ładunków na niewielkich dystansach. wykorzystuje się w nim m.in. trawersy.

Co to są trawersy?

Trawersy, inaczej belki to elementy wykonane z metalu, aluminium lub stali. Podłączony jest on do urządzenia dźwignicowego i do ładunku za pomocą zawiesi. Mogą one być w postaci pasów albo łańcuchów. na górze trawersów znajduje się ucho umieszczane na haku urządzenia dźwignicowego.

Zastosowanie trawersów

Do głównych zadań trawersów należy odpowiednie ustabilizowanie ładunków, a także rozłożenie właściwie ich ciężaru. Ich użycie wpływa na poprawę efektywności i bezpieczeństwa transportu bliskiego.Trawersy, które są właściwie dobrane, sprawiają, że wózek widłowy lub suwnica skutecznie przenoszą wymagające ładunki o niestandardowych wymiarach.

Jak dzielą się trawersy?

Urządzenia te to szereg elementów, które różnią się swoim przeznaczeniem i konstrukcją. Mogą być nieprzestawne, czyli bez regulacji rozstawu i przestawne, które mogą zmieniać rozstaw elementów podnoszenia. Trawersy można podzielić też pod względem długości, udźwigu, liczby punktów przenoszenia i ich rozstaw, oraz sposób podczepienia.Jednym z rodzajów belek trawersowych są te przeznaczone do podnoszenia worków big-bag, które używane są na co dzień w przemyśle. Używane są one w połączeniu z wózkami widłowymi. Przy ich użyciu wózek może podnosić bezpiecznie duże objętości i ciężary. W przemyśle są również trawersy specjalistyczne, które wykorzystuje się do nietypowego transportu.

Użycie trawersów to gwarancja bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo, zwłaszcza w transporcie bliskim, ma bardzo duże znaczenie. Dzięki właściwemu dopasowaniu do siebie wszystkich elementów i wybraniu odpowiedniego rodzaju trawersu uzyskać można gwarancje, że transportowana rzecz, nawet o nietypowych rozmiarach i kształtach, dotrze w całości do miejsca przeznaczenia.

Trawersy dostępne są w ofercie Cecho.