20 czerwca, 2024

Kekusz.pl

Portal ogólnotematyczny

Teleskopowe rurki Prandtla – co trzeba wiedzieć?

2 min read

Teleskopowe rurki Prandtla są bardzo wygodne w użytkowaniu, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Godne uwagi są przede wszystkim nowoczesne rurki wyposażone w praktyczny suwak, dzięki któremu można szybko przeliczyć temperaturę i prędkość. Oryginalna rurka Prandtla teleskopowa od renomowanego producenta może pochwalić się mocną konstrukcją i wysoką odpornością termiczną nawet do 100 stopni Celsjusza.

Jakie największe korzyści?

Statyczna rurka Prandtla teleskopowa jest w 100% kompatybilna ze wszystkimi mikromanometrami. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim niewielki czujnik o bardzo dużej precyzji i dokładności.

Warto wspomnieć również o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać sekcje teleskopów jako markery głębokości. Dużym atutem konstrukcji tego typu jest również to, że nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o odległość rurki bezpośrednio od mikromanometru.

Szerokie zastosowanie

Jak wspomniano we wstępie teleskopowa rurka Prandtla jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, dlatego też jej olbrzymi potencjał wykorzystywany jest w wielu branżach. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, którym w pierwszej kolejności zależy na kompleksowej kontroli systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych.

Rurka Prandtla wykorzystywana jest także na szeroką skalę przy kontrolowaniu różnorodnych procesów technologicznych i przy profesjonalnych pomiarach badawczych. Teleskopowe rurki Prandtla są również nie do przecenienia przy regulacji wymienników ciepła, czy też przy kontrolowaniu sprawności spalania.

Jakie rurki wybrać?

Aby wybrać porządne rurki Prandtla, które zapewnią szczegółowe pomiary należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Jeżeli chodzi o sam materiał, to godne polecenia są rurki wykonane w całości z niezawodnej stali 304SS. Ogromną rolę odgrywa również współczynnik K=1 i maksymalna temperatura pracy. W tym drugim przypadku najlepszym wyborem są rurki Prandtla, które mogą pracować w temperaturze do 900 stopni Celsjusza.

Jeżeli istnieje taka możliwość to warto postawić na oryginalne rurki Prandtla, które mają naniesioną laserem specjalną podziałkę. W dużej mierze to właśnie dzięki niej będzie możliwe szybkie ustalenie aktualnej głębokości pomiarowej.

Rurki prandtla dostępne są w ofercie Pascal s.c..